Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért népszerűbb a Photoshop...

Miért népszerűbb a Photoshop az Illustratornál? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy számos grafikai program van a PS-on kívül, de sok grafikai munkahelyen elvárják, hogy az alkalmazottnak legyen PS tudása. Kevés munkahelyen szükséges az Illustratori tapasztalat. És erre nem találtam magyarázatot, hogy miért van ez. A barátnőm régen olyan munkahelyen dolgozott, ahol elfogadták az Illustratori alap tudását (ő csak rajzolni meg 3D formákat tudott létrehozni ezzel), a PS-pal elég jól bánik, akárcsak én. Ő sem tudta elmondani, hogy miért fontosabb a PS, mint a többi grafikai program. A médiatanárnőm szerint, talán, mert több funkciót tartalmaz, mint pl. animáció készítése. Nemcsak festésre, rajzolásra jó, hanem ott is lehet illusztrálni, ezért minek az Illustrator program, ha a PS-ben is meg tudjuk csinálni? Azt is mondta a tanárnő, hogy a PS-ból több a tanfolyam / oktatás az iskolában, mint az Illustratorból.


Ti mit gondoltok?


2011. okt. 29. 13:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Sok értelme nincs a kérdésnek, mivel a két program másra való. Nagyobb az igény arra, amire a Photoshopot használják. Ez a titok nyitja.
2011. okt. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Első válaszadó: köszönöm a választ. Sejtettem, hogy nem volt értelmes a kérdés, de valahogy meg kellett tudnom, hogy miért várják el a munkahelyeken, hogy az alkalmazott ismerje a PS-t. És miért nem, mondjuk pl. Paintet. És azért is tettem fel a kérdést, mert a másik barátnőmmel arról beszélgettem, hogy a PS CS5-re szeretném a pénzemet összegyűjteni, mert igen drága. Ő meg értetlenkedni kezdett, hogy miért nem más grafikai programokkal foglalkozom. Azt feleltem, hogy mert ebből tanultam a legtöbbet (és, mert szeretem), másodszor a munka miatt.
2011. okt. 29. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!