Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » EXE fájl tömörítés/titkosítás...

EXE fájl tömörítés/titkosítás (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok

Abban kérnék segítséget, hogy lenne egy adott exe fájl, és én ezt szeretném úgy betömöríteni hogy visszafejtése nagyon nehéz legyen

Én mostanában az Mpress-t és a tE lock-ot szoktam használni?

de annak reményében nyitottam ezt hogy tudtok nekem esetleg tanácsot adni , vagy adni egy jobb compressort

Jah és még azt szeretném kérdezni hogy melyik a nehezebben visszafejthető, a tE lock vagy az mpress? Köszi előre is :D


2011. okt. 29. 21:35
 1/9 A kérdező kommentje:

Jah és a tömörítőkhöz link ha valaki nemismerné

mpress: [link]

tElock: [link]

2011. okt. 29. 21:37
 2/9 anonim ***** válasza:

Az mpress LZMA tömörítési algoritmust használ. Ezt könnyű visszafejteni, könnyű alatt azt értem hogy aki jártas a gépi kódok szintjén és ír egy visszafejtő programot akkor az a program gyakorlatilag minden mpress-be tömörített exe-t visszatömörít(elég gyorsan, gyorsabban lehet kitömöríteni mint be), mert ez csak tömörít nem titkosít.

Vírus gyanús kódot készít. (Nem azt állítom hogy vírust.) Az eredeti exe-t úgy módosítja hogy berak egy ő általa készített kódot( ami kitömöríti tömörített kódot a kódszegmensbe) ...


tElock Ez meg titkosít is rajta a link nevébe is bennevan, kicsit "kever kavar" gépi kódok szintjén rajta meg olyasmit is csinál mint az mpress. Ez a kever kavar el is ronthatja a program működését, de ez látszik mert el sem indul a program normálisan. Pl.: ANSI C-ből fordított kódokra jól működött ...


Exe-t nem érdemes így tömöríteni szerintem. Vírusgyanús kódot csinál belőle (amit minden exe tömörítő). Nem szívesen indítok el olyan exe-t amire sikít a vírusírtó, meg gondolom más sem.

Exe-t meg alapból nehéz visszafejteni, kivéve ha sok debug információt tartalmaz.(Mármint a forráskód szintjére, tökéletesen nem is lehet.)

2011. okt. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szia

Köszi szépen az információt, esetleg abban tudna valaki segíteni hogy az mpress-t hogy lehet vissza bontani?

Van erre program vagy ezt mindenki magának írja meg?

Azért is jó lenne mert van egy exe fájlom amit anno régebben feltettem netre, de a gépről meg elkeveredett, de a netre az mpressel titkosított változat került fel, most meg még módosítanék, de nem tudok :S (Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de én még eléggé nagyon kezdő vagyok)

2011. okt. 30. 09:26
 4/9 anonim ***** válasza:
A WinRar miért nem jó?
2011. okt. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jajj...

Ha mpressel vagy tE lock-al tömörítek akor exe fájl marad és ugyanúgy el lehet indítani......

Egy raj fájl-t nem lehet elindítani......

2011. okt. 30. 10:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Az nem szerepelt a kérdésben, én találjam ki?. Sok az a 10 másodperc kitömöríteni indítás előtt?
2011. okt. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Van erre program vagy ezt mindenki magának írja meg?"

Ha egy valaki megírja és közzéteszi akkor van, de nem tudok róla hogy van.


"Azért is jó lenne mert van egy exe fájlom amit anno régebben feltettem netre, de a gépről meg elkeveredett, de a netre az mpressel titkosított változat került fel, most meg még módosítanék, de nem tudok :S (Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de én még eléggé nagyon kezdő vagyok)"

Ez nemigen hihető ... Exe file-on módosítani? Ez nem úgy működik. Saját exe-t nem szoktak így módosítani. Az egy szoftverkészítő program által létrehozott kimeneti file. Ha módosítanak rajta akkor nem az exe-t módosítják hanem a forráskódból újrafordítják amiből új exe keletkezik.


Exe-t kézzel átírni elég mazohista nehéz, fáradtságos embertelen munka, nagyon kell vágni hozzá a gépi kódokat, windows rendszerhívásokat, nagyon kell ismerni a harvert.

Eleve hülyeség az utóbbi kérdés.

2011. okt. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De ez nem egy egyedi exe

1 játékhoz van anno, hex editorral szoktam módosítani csak vannak benne ip címek, kulcsok, fejlesztések stb, de ezt 1 sablon exe alapján csináljuk amit egyszer kiadtak, és mindenki hex editorral saját paraméterekre módosítja, ezt hex editorral párkattintás megcsinálni, de a hex editor nyilván nem fér hozzá ha rejtettt a forráskód :D

2011. okt. 30. 12:39
 9/9 AloneSS válasza:
RLPacker aPLIB módban... nem bontják vissza
2011. dec. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!