Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows XP winter edition....

Windows XP winter edition. Miért nem sikerül a telepítés?

Figyelt kérdés

Egy 4 gb-os winchesterről lenne szó. Nem boot-ol be F12-vel. Tehát nem tudom kiválasztani, hogy miről boot-oljon be. Ha bekapcsolom a gépet, rögtön a telepítő cd (dvd) menűje jön be. Ha feltelepíti a dos-ban, ezután ujraindul, hogy a merevlemezről bootol-jon be, de a merevlemezről nem tudok, mert nem engedi.

Fat32-n volt a winyó, átkonvertáltam NTFS-é, mert a régebbi winyók is mind azon voltak, semmi. Ezután vissza FAT32-vé, semmi. Más XP telep. cd-vel sem lehet telepíteni, mert azt írja ki, hogy rendszer nem található, de a vinyó működik.


2011. nov. 1. 15:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ha nincs benne a telepítő dvd, nyomom az F12-t vagy F2-t, csak sípol, minden lenyomásra. Ezután System not found.


A telepítő dvd 2 GB. Tehát még maradna a winyón 2 GB szabad hely. Nem hiszem, hogy azért nem engedné, mert kevés a hely. Master-ben van, mint a többi winchester, tehát működnie kellene.

2011. nov. 1. 15:36
 2/12 P.O.C. ***** válasza:

Azért nem működik, mert az egy taknyolt f*s!

Eredeti telepítőt használj! Pl.:

[link]


A vinyót meg azért nem látja, mert a merevlemez vezérlő natív SATA (AHCI) módban van, amit az XP alapból nem támogat. Vagy beállítod az IDE emulációt a BIOS -ban. Vagy beleintegrálod a SATA driver -t ezzel a módszerrel:

[link]

(SATA varázslat -alcím)


Utóbbi azért elegánsabb módszer, mert így nem mondasz le a SATA szabvány hasznos extra képességéiről, mint pl NCQ.

2011. nov. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem értem, eddig mindíg fel tudta telepíteni minden winchesterre. Egyébként a BIOS-ba nem tudok belépni. Egyébként köszönöm.
2011. nov. 1. 15:42
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia egy jó tanács pistike féle buhert vindoozt Ne használj!!


A 2,5 GB os tartalom szétbontás után

tehát windows és a programok kb 7 GB nyí helyet foglalnak el a merevlemezből a 4GB nyi ehhez kevés

2011. nov. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4 GB-os vinyó! Olyan is van még. Felteszed az oprendszert aztán egy hét alatt megtelik az a vinyó. Az már nem jó semmire csak melegíti a házat...
2011. nov. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rájöttem, hogy a CD-n levő PreInstall-al lehetne a windows-ban telepíteni (vagyis folytatni), de azt írja ki, hogy: Nem található rendszerpartíció. Ezért a telepítés nem folytatható.
2011. nov. 1. 18:41
 7/12 anonim ***** válasza:

:) szia és melyik rendszerpartíciót keresi ?

De ne is haragudj én kíváncsi lennék hogy miért erőlködsz olyasvalamivel ami még a profiknak sem sikerülne?

2011. nov. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hogy melyik rendszerpartíció, azt én nem tudom. De valószínűleg az lehet a probléma, hogy kevés a hely a winchesteren, azért nem tudja folytatni. Új (Papír)winyót nem veszek minden 2 hónaponként, (ezek: western digital olyanok, ha ráfújsz is, már kattognak). Ez már van vagy a 40. winchesterem. Inkább áttérek az XboX-ra.
2011. nov. 1. 20:24
 9/12 anonim ***** válasza:

vegyél egy normális winyot

és jó lesz

2011. nov. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ma már nem gyártanak maxtort. Mind olyanra csinálják, ami tart 2 hónapig és vége.
2011. nov. 1. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!