Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Microsoft virtual PC 6-ban...

Microsoft virtual PC 6-ban mit kell beállítanom hogy egy virtuális gépre Linuxot rakjak?

Figyelt kérdés
Mik a javasolt beállítások hogy ezt meg tudjam tenni és elcseszheti-e a gépem a linux sajátos (ext2 3 vagy 4) fájlrendszere miatt?
2011. nov. 3. 12:44
 1/5 A kérdező kommentje:
Ha ez lehetséges a virtuális gépre CD-ről telepíteném rá a linuxot. Ez fog "lecsípni" az igazi vinyóm kapacitásából?
2011. nov. 3. 12:50
 2/5 A kérdező kommentje:
És hogy kell létrehozni azon belül virtuális HDD-t?
2011. nov. 3. 12:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Használj VirtualBOX-ot, abban vannak előre beállított linux profilok. Semmi kárt nem tesz a gépedben, ha nem tetszik simán törlöd a programból, ezért virtuális gép.
2011. nov. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia kijelölöd a cd meghajtódat és ráklikkeksz
2011. nov. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Microsoft Virtual PC-t nem ismerem,de én is ajánlom a VirtualBox-ot,nagyon frankó progi.

A gépedet nem fogja elrontani,mert egy virtuális meghajtót hoz létre a rendszernek és azon hozza létre a fájlrendszert.Ezt bármikor törölheted.

Természetesen a virtuális meghajtó foglal helyet a lemezterületből.de beállíthatod hogy mennyit és hogy fix méret legyen vagy növekvő.Fix méret esetében ha mondjuk 8Gb-ot állítasz be akkor annyit le csíp a lemezterületből a virtuális meghajtónak.Növekvő méret esetében,mindég csak annyit csíp le amennyi kell és ha 8Gb-ot állítasz be akkor 8Gb-nál nem megy tovább.És ahogy fentebb írták van kész profil Linux-nak.Én ezt szoktam használni,csak ajánlani tudom:

[link]

2011. nov. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!