Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom másolni a szövege...

Hogyan tudom másolni a szöveget meg a képet az OpenOffice-ban? Nagyon nagyon nagyon sürgős!

Figyelt kérdés
Az a baj,hogy mikor másolom az oldalamra akkor csak a szöveg jelenik meg a kép nem.Ez mitől van?
2011. nov. 5. 07:27
 1/6 2xSü ***** válasza:
0%
Ha jól értem, akkor OpenOffice-ból akarsz honlapra másolni. Ebben az esetben csak a szöveget és néhány formázást tudsz vágólappal átmásolni. A képet külön le kell mentened, a honlapod szerkesztőjével, adminisztrációs felületével feltöltened és a honlapodon beszúrni a képet. (Ez ahány honlapkezelő rendszer, annyiféle megoldást jelent. Még az is előfordulhat, hogy nincs is lehetőség a honlapodon erre.)
2011. nov. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
az oldal a blogger.com-on van.
2011. nov. 5. 10:45
 3/6 2xSü ***** válasza:
0%

Akkor a szerkesztőben be tudsz szúrni képet. Ott van az eszköztárikon.


Amúgy nagyon ellenjavalt szövegszerkesztőben írt szöveget átmásolni a HTML szerkesztőkbe. Inkább a nyers szöveget gépeld be ott, vagy másold át, és a HTML szerkesztőben formázd meg. A szövegszerkesztőből beillesztett szöveg megváltoztathatja pl. a betűtípust, így elrontva az egész blog kinézetének összhangját. Rengeteg szemét, felesleges dolog is átkerül a vágólapról.

2011. nov. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak az baj,hogy mikor van egy szöveg és egy képet be tudtam szúrni.De a többit nem.Nem tudom levinni meg oda tenni a képet ahová akarom.
2011. nov. 5. 11:12
 5/6 2xSü ***** válasza:
0%

Mondjuk odaviszed a szövegbeviteli kurzort, ahova a képet be akarod szúrni…


Biztos, hogy neked élesben kellene blogolnod? Szerintem ismerkedj meg egy kicsit a szerkesztőfelületbe és utána csinálj éles dolgokat. Kísérletezz, tapasztald meg hogyan működik, mi mire való, aztán utána kezdj el blogolni.


Másik oldalról a blog arról szól, hogy leírod a gondolataidat, történéseidet. A legtöbbször formázás nélkül is ugyanúgy jó (vagy nem jó). Ha netről szedted a képeket, akkor elég hivatkozni rá. Célnak megfelel.


Viszont nem tudsz értelmesen megfogalmazni egy mondatot, kérdést sem. Nem tudom ki olvasná így a blogodat…

2011. nov. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 2xSü ***** válasza:
0%
* szerkesztőfelülettel
2011. nov. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!