Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek a GIMP vagy a...

Szerintetek a GIMP vagy a Photshop jobb?

Figyelt kérdés
2011. nov. 5. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
photoshop..
2011. nov. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a photoshopra szavazok. A GIMP ugyan könnyebb valamivel de csak hasonlít a photoshophoz. Ezt a különbséget inkább azok veszik észre akik jobban kihasználják a photoshopot.
2011. nov. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

én most GIMP-el készitek képeket és könnyebb nekem mint photsop-al mert régen elég sokat szerkesztettm képet ps-el.

a gimp-ben az a rosz hogy nehéz animációt késziteni.

2011. nov. 5. 14:17
 4/7 anonim ***** válasza:
egyértelmü hogy photoshop. többet tud.
2011. nov. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
photoshop egyértelmű. A kedvencem amikor GIMP csak úgy elfelejti a kattintást érzékelni. Az ablakot tudom ide-oda mozgatni de menüt megnyitni, belerajzolni, képet elmenteni nem...
2011. nov. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
photoshop! a gimp az egy marék kutyaszar és szerintem én csak azért tudok a létezéséről mert a sulinak csak arra van pénze:D
2011. nov. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nehéz összehasonlítani, mert kicsit más.

Viszont összességében akárhogyan is nézzük, a GIMP nyer.


A Photoshop valóban hasznos program, és az ilyen robosztus szoftverek közül talán az egyik leghasználhatóbb felhasználói felülettel rendelkezik.


Funkciók tekintetében is nagyon rendben van a Photoshop, ezzel sincs gond. Viszont a Gimp sem marad el e tekintetben, sőt, sok olyan funkció, mint pl. a content-aware fill/resize 4-5 évvel korábban megjelenik Gimp-hez, mint Photoshophoz. Tehát azért nem kell túlmisztifikálni a Photoshop tudását, mert egyáltalán nem egyedülálló. Az ára viszont irreális... Ezen a helyzeten javítanak a butított verziói, amik amúgy szerintem szintén pontosan elég jók arra, amire használják őket.


Amiben a Photoshop veri a GIMP-et, az az rétegeffektusok és a vektorgrafika támogatása, bár a GIMP ezen hiányosságai is gyógyíthatók részben, pluginek által. A kezelőfelület gyengeségei viszont már nehezebben. Ezért is oly népszerű a Photoshop. A GIMP pedig tud mindent, amire egy átlagos Photoshop felhasználónak szüksége van, mégis ingyenes.


Ár érték arányban, 10-es skálán a Photoshop maximum egy 2-est kapna. Nyilván az ingyenessége miatt ebben össze sem hasonlítható a GIMP-pel. Emberek! Nagyon túlmisztifikáljátok a ps-t! Az igaz, hogy az Adobe termékek közül egyedül a Photoshop minőségi, a többi hulladék: Reader, Flash, Dreamweaver... Soroljam még?

2013. jan. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!