Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Aki mérnöknek készül, annak...

Aki mérnöknek készül, annak nagyon kell tudnia szabad kézzel lerajzolnia egy almát szinte már élethűen (ez csak egy példa)?

Figyelt kérdés
Nem akarom ragozni, mérnöknek készülök, de egyszerűen már elvesztem egyrészről az önbizalmamat, mert a természettudományos tárgyakat értem, szeretem ellenben a rajz nevű gimnáziumos tanórát, ahol már kellemetlenül érzem magam, hogy még egy rohadtegyszerű formát sem tudok kínszenvedések nélkül valahogy kinézetre varázsolni.
2011. nov. 6. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Pontosabban milyen mérnök? Építőmérnököknek például nagyon kell de nem almát.
2011. nov. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, egy mérnöknek határozottan nem szükséges művésznek is lenni. Milyen mérnöknek készülsz?
2011. nov. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 legendavagyok01 ***** válasza:

Egy mérnöki műszaki rajz és a művészet ég és föld.

(Bár némelyik mérnök szakot művészet elvégezni...)

Attól, hogy nem élethű az almád, még lehetsz bármilyen mérnök. :)

Ha véletlenül manapság előkerül rajzórán a vetületi ábrázolás, ne adj isten az axonometria, annak már van köze a későbbi műszaki rajzokhoz.

2011. nov. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%

Aki műszaki területen mérnök jó a beszélőkéje, jól rajzol, több nyelvet beszél, az eleve gyanús. Viszont jól fognak keresni, belőlük lesznek a főnökök és szélhámosok.

Tehetséges ember, csak nem mérnöknek, mert az agy más területeit hasznosítja.

2011. nov. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
Még annyit az előzőhöz, hogy művészi tökélyre fejlesztik a maguk sztárolását és eladását, jól megszedik magukat. Mire kiderülne a svindli, hogy valójában semmihez nem értenek és óriási károkat okoztak, odébb állnak más fontos pozícióba.
2011. nov. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ha építésznek, építészmérnökmek készülsz, nem árt, ha tudsz rajzolni

Ez nem azt jelenti, hogy pl. egy almát rajzolj úgy le, hogy az kb. megszólal, de skicceket kell tudnod rajzolni a leendő, vagy meglévő épületről, szerkezeti részleteket kell tudnod jól fölvázolni... stb.

Tehát jó térismerettel kell rendelkezned, hogy ilyen dolgokat meg tudj jeleníteni. De ezen kívül meg műszaki rajzokat kell tonnaszám készíteni.

(magam is építészmérnök végzettségű vagyok, szóval, nem luftot beszélek)

Építő-, villamos-, gépész mérnök esetében hasonló a szitu, annyi, hogy kevesebb művészi hajlam szükséges.

ezen kívül vannak még egyéb mérnöki irányok is, még kevesebb szabadkézi rajz igénnyel.

2011. nov. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

egyébként nem építészmérnökire szeretnék menni, hanem inkább valamilyen más műszakira, de még nem tudom pontosan.

2011. nov. 9. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!