Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshop Cs3 magyar verzióban...

Photoshop Cs3 magyar verzióban elég amatőr vagyok (sőt), hogyan tudok egy képre másik képet rakni?

Figyelt kérdés
Mondjuk, ha egy fejlécet akarok készíteni, megcsinálom az alapot, hogyan kell a PNG képet beilleszteni?
2011. nov. 10. 18:07
 1/8 vagyokakilehetek ***** válasza:

ha ennyire kezdő vagy akkor miért a legbonyolultabb programokkal kezded a használatot?

használd GIMP vagy PHOTOFILTRE, programot.

ezekhez is rengeteg tutorial van a GOOGLE-n

és ingyenes is mind a kettő is..

2011. nov. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gond, hogy ilyennel kezdi, és is így kezdtem, magamtól jöttem rá csomó mindenre. Amúgy a GIMP sem piskóta! :D

Nem könnyebb, mint a PS véleményem szerint.


Válasz: ha van egy kész PNG-d átlátszósággal (PS-ben négyzetrácsos háttere lesz, ha megnyitod), azt megnyitod, megnyitod a másik képet is (ami mondjuk a fejléc alapja), a ráillesztendő png-t kijelölöd, pl. négyszög kijelölő, itt nyomhatsz neki CTRL+A-t is, ha az egész képet akarod kijelölni. Aztán CTRL+C, átmész a másik képre, az alapra, CTRL+V, ekkor beilleszti, pozicionáld, ahová szeretnéd tenni. Akár nyomhatsz rá egy Free Transformot, ha méretezni akarod (Fentebbi réteg ki legyen jelölve, jobb gomb pl. a négyszög kijelölővel a rétegen, aztán Free Transform.

2011. nov. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Legalább vannak akik válaszolni is tudnak.Köszi még egyszer! :)
2011. nov. 11. 14:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2011. nov. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És, ha beillesztem, hogyan mozdítom a helyére? Már megint egy amatőr kérdés, igaz? :)
2011. nov. 13. 14:41
 6/8 vagyokakilehetek ***** válasza:

ja hogy az én válaszom nem tartottad válasznak??? igazad van. minek is keresnél meg olyat amit mások majd neked megtesznek.

a folytatásból csak kitűnik hogy tényleg kezdő vagy.----

2011. nov. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De jó, hogy sikerült végre rájönnöd. És a "válaszod" nem a kérdésemre válaszolt, tehát nem válasz. Egyébként meg számos olyan program van amiben sokak szerint tök jó vagyok.
2011. nov. 14. 17:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Valahol el kell kezdeni, ez az oldal meg azért van, hogy segítsünk egymásnak.


A lényeg a következő. Jobb alul vannak a rétegek (layers).

Ki kell választani, a szerkeszteni kívánt réteget.

Mozgathatod a baloldali eszköztár legfelső eszközével, CS5-ben egy fekete nyíl mellette egy négy irányba mutató nyíllal, nem tudom, minek nevezik.

Azzal tudod mozgatni, de a szabad alakítás (free transform) ennél sokkal többet nyújt, azt kifejtettem az előző válaszomban. Azzal mozgathatod, forgathatod, méretezhetsz,...

2011. nov. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!