Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ezekkel a fájlokkal mit tudok...

Ezekkel a fájlokkal mit tudok kezdeni?

Figyelt kérdés

Letöltöttem egy PS1 játékot, és mikor kicsomagoltam az archívumok,4 fájlt találtam, 3 ".ape" és 1 ".bin.ecm" kiterjesztésű fájlt.

Ezek közül mi micsoda és mire jó, illetve melyiket(/melyeket) kell kiírni CD-re?


2011. nov. 12. 07:35
 1/7 Fábján Ákos ***** válasza:
2011. nov. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát ezzel nem lettem okosabb...

Én NEM eredeti PS1 játékot akarok másolni, hanem LETÖLÖTT játékot akarok kiírni CD-re, de nem tudom, hogy melyik fájlt írjam ki és hogy egyáltalán melyik fájl micsoda!

Amit belinkeltél, nemhogy alig lehet érteni, de nem ad választ a kérdésre!

2011. nov. 12. 08:01
 3/7 anonim ***** válasza:

A *.ape fájlt nem tudom, az ECM-et már igen. Ez egy elég hatékony tömörítési eljárás, többek közt az Emuparadise-on használják. Kell hozzá egy apró program, unecm.exe a neve. Ebbe belehúzod a .ecm fájlt és visszafejti neked. Eztán lesz egy .bin fájlod amit már használhatsz emulátorhoz. Mivel *.bin, ezért valszeg kell hozzá egy *.cue is, ami tartalmazza, hogy milyen sávok vannak a lemezen. Ez fontos PS1-nél, anélkül kiírni sem tudod elvileg.


Többet nem segíthetek.


Ha az unecm kell:

[link]


Szerk.: Közbe látom, az APE az "Monkey's Audio" hangformátum, elvileg nem fontos hozzá.

2011. nov. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Letöltöttem a programot, viszont nem tudom használni! :(

Mikor megnyitom, kb. fél másodperccel utána magától bezáródik. :S

2011. nov. 12. 08:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Megmondtam. Az ECM fájlt húzd bele a fájlba az intézővel. Megragadod az ECM fájlt és ráhúzod a programra. Ennyi. Aztán hagyod futni. Ez egy parancssoros eszköz, nem fogsz benne egérrel kattintgatni.
2011. nov. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első válasz mellé: Itt láthatjuk a Google fordító áldásos tevékenységét. Egy nagy sz*r az egész fordítás angolról magyarra, inkább hagynák eredetibe, mert abból többet meg lehet érteni, mint ebből a semmiből...
2011. nov. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

ma 09:18:

Ja ok, már értem...

2011. nov. 12. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!