Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért esik vissza az fps em?

Miért esik vissza az fps em?

Figyelt kérdés
World of Warcraft-ot tolom, nemrég van meg ez a videókártya(GTX 550ti) és amikor elindítom a gamet 60 fps em van login képernyőig, belépek, és ingame ,playerek meg minden közt se esik 40 alá, ha az eget nézem fel megy 60 fele is! Ha nyomok egy alt+tab ot pl zenét rakni, és vissza utána gameba, már semmiképp nem megy 30 fps fölé.. help pls!
2011. nov. 13. 00:04
 1/10 A kérdező kommentje:

nem ilyen válaszokat várok,hogy akkor ne alt tabolj meg ilyenek, hanem csak az írjon pls, aki tényleg sejti , hogy miért lehet!

Am első alt+tab,vagy bármiféle kilépés után már csak akkor áll vissza, ha újraindítom a gépet.

Tényleg nem értem:S

2011. nov. 13. 00:08
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha játékosok közt vagy, azt mindig lassabb lesz, mert attól függően hányan vagytok, néha egészen sok polygont kell megjelenítenie. Az 550 meg amúgy sem egy erőgép.

Az alt tabolásra pedig azt javaslom, hogy legyen a játék "Windowed + Disable Resize + ami van még alatta"

Így nem viseli meg a játékot az alttabolás, mert nem kell ki-be váltani exkluzív módból.


Ha mindez nem segít, még mindig megpróbálhatod openGL-ben nyomni a játékot.

Csinálj egy parancsikont a WoW.exe-ről és így nézzen ki a cél:

"...\Wow.exe" -openGL


A ... nyilván az elérési útvonal. Ha Cataclysm előtti klienst használsz, openGL módban nincs hardveres kurzor!


A tippem még az, hogy szépen butítsd le az árnyékokat és az élsimítást vedd le 2x-re. Nem fogod a különbséget észrevenni, ha csak nem nagyon alacsony felbontáson játszol.

2011. nov. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Megnézem mindjárt az Gl es verziót, köszi a választ!

Most azt vettem észre ,hogy windowed módba, kihúzva fullscreenre visszaáll 60-40 re, és ha lehúzok a shadow ból, meg multi ból, akkor még megy fennebb is, ami fullscreenbe nem befojásolta. Érdekes,tudom hogy nem erőgép a kártyám, de egyelőre wowra megfelel, Cataclysmem van ja, eredetin vagyok, és nem rég van meg ez a gép.

Overlock ról tudsz mondani valamit? Leszedtem az MSI overlock programot ,de nem nagyon mertem fentebb húzni, nem akarom kinyírni . Pedig elvileg megdobja .

2011. nov. 13. 00:18
 4/10 anonim ***** válasza:

A videókártya tuning legtöbbször értelmetlen, nem ajánlom. A fullscreen-t és a beállításokat illetően:

[link]

[link]


Így ajánlom beállítani. Bár mint látod nekem WotLK van csak, ez bevált. Akkora különbség nem lesz. Így szép is a játék, de az FPS-ed is játszható lesz. Na nem mondom, Dalaranban (ugye ez elég zsúfolt hely WotLK-ban) lemegy akár 23-ra is az FPS, a legtöbb helyen nekem 60+ és egy hasonló kaliberű 9800GTX+ kártyám van. A te kártyád tán erősebb is, nem csak újabb. Ezt nem tudom.

Catában elvileg openGL módban is van Hardveres kurzor, ami fontos! Az legyen engedélyezve!

2011. nov. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ja és még valami!

Talán tudod, de ha nem:

Ha a Vertical Sync (vagy Vsync) be van kapcsolva, akkor a maximum fps-ed sosem lesz több, mint a monitorod frissítési frekvenciája. Ergo 60Hz-en 60fps lesz a max. Ezt kikapcsolhatod, így könnyen száz fölé ugorhat az fps-ed, viszont LCD monitornál kikapcsolt Vsync mellett egy gyors horizontális kanyarodásnál könnyen "széteshet" a kép. Jobban nem tudom leírni, próbáld ki. Döntsd el, hogy téged ez zavar-e. Ha nem zavar, egy kis teljesítményt és némi fps-t nyerhetsz vele.

2011. nov. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Épp most néztem a Sync et, megdobta szépen, de a Hz-t nem tudom 30 fölé emelni a gameba, úgyogy ez lehet a probléma, a videokártyánál pedig 60 on van, Lcd LED Samsung TV/monitorom van...


Windowed módba pedig az a bajom, hogy úgy meg nem tudok Fraps-elni, mert amit felvesz az akad a felvételen, pedig az fps em jóval nagyobb miközbe felveszem:S


Nemtudom mér nem enged 30Hz felé...HDMI vel van a Tv re kötve a kártya.

2011. nov. 13. 00:40
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, szét esik a kép elég kegyetlenül Sync nélkülS:
2011. nov. 13. 00:41
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát , akkor hozzászoktatom a szemem a képszakadáshoz, merthogy LCD tv t nemfogom kicserélni az biztos...Amíg nem lessz egy jobb kártyám:)
2011. nov. 13. 00:46
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem a kártya hibája szerintem. WoWhoz elégnek kell lennie. Ellenben kedves kérdező frapsról nem is szóltál semmi!

Frapsolás közben annyi lesz a max fps-ed, ahány FPS-el veszed fel a videót. Tehát ha frapsban a max fps-ed 60 (ajánlom), akkor a játékban is annyi lesz. Kivéve ha Vsync miatt kevesebb.

2011. nov. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt is vegyük figyelembe, hogy a háttérben a zene vagy bármi más is dolgoztatja a processzort, így a játék meg a zene egymással nem tud nagyon összedolgozni, ezáltal a processzor próbáltatja a zenét is folyamatosan szólaltatni = energia kevesebb lesz a játékra, más szóval a proci nem tud annyiszor képfrissítést leadni. Inkább rakj a játékba egy zenelejátszó AddOn-t és ott hallgass zenét, akkor észre fogod venni, hogy mennyivel több lesz az FPS-ed. Amúgy meg ha zavar a kevés fps, ne tolj mindent maxra, vegyél le minimumra mindent annyira bazisok fpsed lesz, hogy tátott szájjal nézel majd:D
2011. nov. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!