Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Need For Speed the run 2gb...

Need For Speed the run 2gb rammal és 9500gt-vel futna?

Figyelt kérdés

a minimum 3gb,de attól még 2vel is elfuthat?

GeForce 9800 GT videokártya is minimum kell neki,de abból is csak 9500 gt van.


2011. nov. 13. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de ha a minimum 3GB és 9800GT, akkor nem hiszem, hogy szépen futna. Mondjuk 2GB memó Win XP esetén még talán elég lehet, de a 9500GT és 9800GT között elég nagy különbség van teljesítményben (~ a 9800GT 2,5-3x erősebb).
2011. nov. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
512 megás videokártya kell hozzá,a 9500 gt is 512es!viszont win7-em van.a ram ddr3 ha az valamit számít.azt hallottam h a ddr3 ramok dupla annyit érnek mint a ddr2...de ebben nem nagyon hiszek.
2011. nov. 13. 10:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha memória kapacitásról beszélünk, akkor mindegy, hogy milyen memória...ha kell 3GB, akkor akár lehet a gépben DDR6 is, akkor is kevés lesz, ha csak 2GB van 3 helyett. Másrészt a DDR3 nem hoz akkora gyorsulást (Nekem Phenom II X4 procim van, amit másfél évig DDR2-800 memókkal használtam, most meg új alaplappal DDR3-1333 modulokkal...a sebességkülönbség jóformán semmi...mondjuk ez engem nem ért meglepetésként).

Az, hogy a videokártyán mekkor a fedélzeti memória az nem árul el sokat a teljesítményről. Mint írtam a 9800GT legalább 2,5x erősebb, ami jelentős különbség. Ma is ha megnézed a legalsó kategóriás kártyákra is rátesznek 1, de néha 2GB memóriát is...ettől nem lesznek gyorsabbak, de a laikusok hamarabb megveszik. A videokártya erejét a GPU ereje határozza meg (azt meg az architektúrája, a benne lévő számoló egységek mennyisége és órajele). A videómemóriánál is sokat számít annak a hatásos órajele és hogy milyen széles interfészen kommunikál a GPU-val. Ha közelebbről megnézed a technikai adatokat látszik, hogy a 9500GT jóval szerényebb egy 9800GT-nél. A 9800GT-nek legalább 2x akkora a memória sávszélessége és 3,5x annyi számoló egységet rejt a GPU-ja...ez komoly különbség.

2011. nov. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a részletes,kielégítő választ!
2011. nov. 13. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!