Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudnék helyet felszabad...

Hogyan tudnék helyet felszabadítani a rendszer partíción (win 7 64 bit)?

Figyelt kérdés
Melyik mappába szemetel a windows, ill milyen trükkök vannak a terület növelésére?
2011. nov. 14. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Letöltöd, felinstallálod és használod! :)

[link]

Magyar nyelvű, és hasznos program. Rengeteg ideiglenes fájlt és különböző szemetet eltakarít a gépről.


Másik dolog meg hogy igazán nagy tárhelyet szabadíts fel neked kell rendbe szedni a partíciódat. Törölj nem használt fájlokat vagy helyezd át máshova stb..

2011. nov. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
semmit nem telepítek a rendszer meghajtóra, de a hely egyre fogy! rendbe tenném én, de nem tudom mitől nő, lassan elfogy a rendelkezésre álló 30 Gb. Attól, hogy töröltem a temp mappa tartalmát, sokkal nem lettem beljebb.
2011. nov. 14. 20:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Nos kezdted volna ezzel. Vírusirtást futtass le! Mert gyanús hogy vírusod van.
2011. nov. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is, de az AVG nem nyafog. A gép is lassabb lett, de arra gondoltam, hogy ez összefügghet a hely-hiánnyal. Persze egy vírus mindkettőre magyarázatot adhatna, de a vírusírtó szerint ilyenem nincs:)
2011. nov. 14. 20:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem vírus lesz ez, egyszerűen csak a sok szemét. A CCleaner is csak egy kis részét szedi le, a "C" partíció tele van felesleges fájlokkal. egy 64 bites WIN7-re én keveslem a 30GB-ot. Nekem 60 GB-os a "C"-m és 20 foglalt és én sem oda telepítem a programokat és a játékokat, csak azt ami szorosan a WIN-hez kell. 1-2 GB-ot a lapozófile "D"-re áttétele is felszabadít, kapcsold ki a rendszervisszaállítást ha nem használod de csak akkor...
2011. nov. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Nem vírus lesz ez, egyszerűen csak a sok szemét. A CCleaner is csak egy kis részét szedi le, a "C" partíció tele van felesleges fájlokkal. egy 64 bites WIN7-re én keveslem a 30GB-ot. Nekem 60 GB-os a "C"-m és 20 foglalt és én sem oda telepítem a programokat és a játékokat, csak azt ami szorosan a WIN-hez kell. 1-2 GB-ot a lapozófile "D"-re áttétele is felszabadít, kapcsold ki a rendszervisszaállítást ha nem használod de csak akkor..."


Ugyanezt az elvet követem, csak a legszükségesebbeket teszem a C-re. Azt hittem bőven elég lesz a 30, de tévedtem... Lapozófájlt hogyan tudok áttenni a D-re?

2011. nov. 14. 21:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Érdemesebb lenne egy kicsit nagyobb helyet adni a "C"-nek, mondjuk a "D" rovására, de ez egy kicsit rizikós "beavatkozás". A lapozófile 1-2 GB, az csak 1-2 hónapig lesz elég. Nálam 50GB-os a "C", ezen csak a rendszerrel összefüggő programok (DVD szerkesztő, zenevágó, lejátszó, böngésző, grafikai, DVDíró, és egyéb segédprogramok) vannak, minden játék a "D"-n van. Amikor minden progi, driver fent van a "C", ekkor a "C" kb 15 GB fogom és Northon Ghost-al az egész "C" partíciót lementem a "D"-re egy 10 GB-os file formájában. Ha bármi gond van, akkor 15 perc alatt visszaállítok egy komplett oprendszert feltelepített programokkal. A WIN7-nek már fejlett a rendszer archiváló része, de én maradtam a régi XP-nél is jól bevált komplett partíciómentésnél. Én így használom...


Lapozófile átrakása "D"-re:


Vezérlőpult/rendszer/rendszerbeállítások. ebben az ablakban: speciális/ teljesítménybeállítások/speciális. Itt virtuális memória módosítása. "C"ről, "D"-re. Itt ráklikkelsz a "C"-re, beállítod, hogy ne legyen lapozófile, aztán katt a "D"-re is itt beállítod az automatikus beállítást...

Mondjuk én nem biztos, hogy elsőre megtalálnám, de próbálkozz...

2011. nov. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
* Mondjuk én biztos, hogy elsőre NEM találnám :)
2011. nov. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!