Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan program, ami egy...

Van olyan program, ami egy dalt hangilag tud emelni és mélyebbre vinni?

Figyelt kérdés

Na most van nekem egy dalom, amit játszok zongorán. S összeszeretném játszani, úgy, hogy letöltöm a netről az éneket, s én alájátszom a zongorakíséretet. Csakhogy az eredeti kíséret(így az ének sem) nem passzol az eredeti hangnemhez a zongorámhoz képest. Tehát olyan progi kéne, amivel az egész ének magasságát egy hanggal lejjebb tudom hozni, s akkor passzolni fog a zongorámhoz.

S igen, kerestem eleve olyan éneket, ami már eleve a megfelelő hangnembe van, de nem találtam. S az egészet újra megtanulni egy másik hangnembe pedig sok idő. :)


2011. nov. 15. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Akusztikus zongorán vagy szintetizátoron játszol?

A legtöbb szintit lehet hangolni.

Az ének transzponálása is megoldható, de sajnos romlani fog nagymértékben a hangminősége.

Pl Sound Forge tud ilyet.

Pitch Shift funkció.

2011. nov. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 zeronibble ***** válasza:
A Reaper nagyon komoly algoritmusokat tartogat erre is, és igazán van miből válogatni. Jó megoldás nincs, de ennyi lehetőség közül egy ici-pici módosításhoz lehet találni alig észrevehető minőségromlást okozót.
2011. nov. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
rendben. Nem, nem elektromos zongorán játszom, ha azon játszanék eleve nem lenne bajom, mert az elevő jól van behangolva, s az nem hangolódik el.
2011. nov. 17. 17:53
 4/8 zeronibble ***** válasza:
Rendes zongora/pianínó, és félrehangolták?
2011. nov. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem félrehangolták, hanem elhangolódott. A zongorák egy idő után elhangolódnak, be kell hangoltatni.
2011. nov. 21. 20:40
 6/8 zeronibble ***** válasza:
Az a gáz, hogy hamissá tud elhangolódni csak. Tehát hangolatlan zongorával biztos lebőgés. Megérné kölcsönözni egy jóféle kalapácsmechanikás gépzongorát előadásra.
2011. nov. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Miért mire számítottál? Hogy majd jobbá fog elhangolódni? szebb lesz a hangja? Persze hogy hamissá tud csak elhangolódni. Bár úgy látom ma már mindenki az elektromoshoz van szokva. Van sok előnye, lehet hangolni, stb. viszont messze nem olyan szép fényes a hangja, mint egy igazi jó minőségű zongorának. Szóval zeronibble, mindegy hogy milyen zongorám van, mivel nem elektromosak, azért minden elhangolódik egy idő után, ezért jó hívni egy hangolót kb. 2 évente.
2011. nov. 27. 11:49
 8/8 zeronibble ***** válasza:

Ezért nem értem a kérdésben sugallt megoldást, hogy mégis mit old meg különböző mértékben elhangolódott húrok esetén?


Az is érdekes, hogy a kérdés alatt még hangnemet említettél, később pedig elhangolódást. Ilyen zavaros fogalomrendszer mellett elég nehéz kibogozni valaki mondandóját.


Mindenesetre ha csak rossz hangnemben gyakoroltad be, akkor elviselhető minőséget lehet elérni nagyon számításigényes algoritmusok használatával, szerintem az általam korábban említett Reaper igazi kezesbárány ebben.


Ha viszont köze nincs a skálához a zongorának, akkor szólhat akármilyen szépen, az átlag hallgató azt fogja észlelni, hogy de rossz, de izén játszol, mert nincs nagy tapasztalata ilyesmiben. Nagyon nem is áll messze az igazságtól, mert rád se hat inspirálóan a kócos skálán játszani, és már az se vet jó fényt rád, hogy vállaltad.

2011. nov. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!