Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan és milyen programmal...

Hogyan és milyen programmal tudok egyszerűen tömöríteni avi fájlokat, amiket fényképezőgéppel vettem fel?

Figyelt kérdés

Digitális fényképezőgéppel felvett videokat szeretnék helytakarékosabbá tenni. Most egy 11 perces felvétel 1,3 GB-ot foglal, ami szerintem rendkívül nagy, főleg hogy 640x480-as felbontásúak.

Az említett video esetében mekkora tömörítésre számíthatok (11:20 perces és 1,28 GB)?


2011. nov. 17. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:

A 640x480-as felbontás tulajdonképpen normál felbontásnak felel meg.

1./ Ha a klasszikus, szó szerint értelmezett tömöritésre gondolsz/WinRAR, WinZIP programok/, akkor nem érdemes. Részint azért, mert egy fájl-t nem érdemes tömöritett állományba tenni, csak többet, mert ez a tömörités lényege.

Másrészt azért, mert a mérete /esetedben 1,3GB/ alig csökkenthető tömöritő programmal.

2./ Ha viszont a tömörités szó alatt netán konvertálásra gondoltál, akkor a videofájlok kiterjesztésének csökkentésére /helytelenül használtan tömöritésére/ sok megoldás és sok szoftver létezik.


Az emlitett videonál konvertálással arra számithatsz, hogy a 11,20-as időtartam változatlanul megmarad, de az 1,28 GB méret lényegesen lecsökken.

Mivel a 640X480p felbontás "csak" normálnak felel meg / tehát még a sima 720pHD minőséget sem éri el/, ezért nagyon nem érdemes kisebbre konvertálni, mert sokat csökken élvezhetősége.


Javaslatom:

1./ Ne csökkentsd tovább a méretet, csak akkor, ha megfelel egy lényegesen rosszabb minőség/mondjuk egy email mellékletes 320x240-es képpontu/. Ez esetben kisebb helyet foglal el merevlemezeden.

2./ Ha pedig nem csökkented /tömörited???/ a videoidat, akkor szerezz be egy külső USB-s adattárolót /pl pedraive, stb/ és másold át, azaz tárold azon a videokat.


Amennyiben a videofájlok le/vagy fel/ konvertálához segitséget igényelsz, akkor jelezzed, op. rendszered pontos megadása mellett és kaphatsz több jó szoftverajánlatot.

2011. nov. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes választ. Tényleg nem volt pontos a leírásom.

Szóval kisebb méretű videokat szeretnék, mert igencsak soknak tartom, hogy 10 db ilyen kb 10 perces video foglaljon el 10 GB-ot. Van helyem, van külső vinyom, de irreálisan soknak tartom, pedig szeretnék így videozgatni néha-néha.

Azon csodálkozok, hogy a sokkal nagyobb felbontású és jobb minőségű 1,5 órás filmek is lehetnek akár 700 valahány megásak, míg ha én akarnék felvenni ennyi videot ilyen kis felbontáson, az már több mint 10x ennyi lenne.


Tehát olyan megoldást keresnék, ami nem zipelés, ahol nem csökkentem a felbontást, csupán a méretén próbálnék faragni. Ha ezt másik kiterjesztésre való átkonvertálással tudom elérni, az is érdekel, ha megmarad aviban, az is. Ehhez keresnék programötletet (64 bites win7-em van).

2011. nov. 18. 09:21
 3/4 anonim ***** válasza:

A computereden lévő W764Bit-es op. rendszer tökéletes. Ennél már remélhetőleg csak a W8 lesz jobb.

Két fronton adok javaslatot:

1./ Van a Microsoft-nak egy un. Windows Live Essentials csomagprogramja:


[link]


Ebből töltsd le a Windows Live Movie Maker szerkesztőprogit. Ha előhozod a progit és betáplálod a videofájlodat, majd a bal felső sarokban a lefelé mutató nyelvre kattintva előhozod a lehetőségeket, akkor kattintsál a Mentés -re. Előjönnek a program által javasolt mentési lehetőségek és a program még ajánlottat is ad, hogy milyenre érdemes menteni/mentés alatt konvertálás is történik/. Ha ezek egyikével se vagy megelégedve, akkor a 2./pontban leirtak alapján dolgozz.

Fontos tudni, hogy bármilyen fájlt, tehát ha avit is táplálsz be a szerkesztőbe, akkor is a végeredmény mindig .wmv fájl lesz. Ez nem probléma, mert minden videomegosztóra fel lehet tölteni. Én pl. sok videot ilyen fájl-ban tárolok, de ha valahová más tipusu kell, akkor fogom és átkonvertálom arra. Persze az is igaz, hogy az avi-t sokkal több lejátszó támogatja, mint a wmv-t.


2./ Mivel sok konvertálóval tudnád lecsökkenteni a méretet, ezért talán az egyik legjobb, ingyenes progit javaslom, a Format Factory-t:


[link]


Ebbe többfajta fájl-t be tudsz táplálni, be tudod állitani a kimeneti formátumokat és méreteket is. Kezelése roppant egyszerű. De azért felhivom figyelmedet arra, hogy a konvertáláshoz sok idő, türelem kitartás kell, még akkor is, ha már rutint szereztél. Mielőtt a tárolandó videokhoz hozzáfognál, érdemes kisérletezgetned csak néhány perces videokkal.

Ha megakadsz valahol vagy nem jönne be Neked a Windows Live Movie Maker vagy a Format Factory, akkor irjál privátban és több konvertálót is javaslok. Egyenlőre ez a kettő elég Neked, legalább kevésbé zavarodsz bele.

2011. nov. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja és még egy tipp:

A saját szerzeményű videoid tárolását ingyen is megoldhatod. A YouTube-re kell feltölteni, ott "örökké" megmarad/ már ha nem törlöd ki vagy nem sérted meg a szabályokat/, minősége kevésbé romlik, mint adattárolón, bármikor és többfajta fájlban /még mp3-ban is/ letölthető. Elárulok egy titkot: én az összes videomat /sok van!/ külső adattárolón tárolom, de a biztonság miatt még a YouTube-ra is feltöltöttem azokat. Még 2,5 órás és 10GB-os is van közte. Ugy tudom, hogy kezdőknek nem biztositják ezt a lehetőséget, én kb. másfél éve kaptam azt az értesitést, hogy már tetszőlegest is feltölthetek. Gondolom idővel mindenki kap hasonlót.

2011. nov. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!