Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Most hogy formázzam le a...

Most hogy formázzam le a merevlemezt?

Figyelt kérdés
Nos az a problémám, hogy: kezdetben volt egy merevlemezem, azon egy oprendszer. Most vettem egy új HDD-t, és mivel gondoltam, hogy mégiscsak jobb, ha új HDD-n van a windows, hát felraktam erre is. Most viszont az a problémám, hogy a régi lemezről hogyan töntessem el a windowsot. Az új lemezen lévő windowson keresztül próbáltam formázni a régit, de nem engedte. Mit lehet ilyenkor tenni ? Légyszi segítsetek, sürgős lenne!
2011. nov. 22. 00:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Amiután jól össze lett b*szva az egész, valószínű sehogy.


Így csináltad:


-új lemez berak, wint új lemezre installál, win a bootldr-t kiírja a régi lemezre, a rendszert az újra, régi lemezt nem tud formázni


Így kellett volna:


- új lemezt berak, eredeti rendszerpartíciót formáz/töröl, win-t installál, no problem


Amit csinálni lehet, az az, hogy vagy újrapakolod a rendszert a második eshetőség szerint, vagy nekiállsz egyéb loaderekkel (pl GRUB) szarakodni, de inkább installáld újra.

2011. nov. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 P.O.C. ***** válasza:

Ha meg akarod tartani a régit is, akkor szerintem az EasyBCD -vel ki tudod alakítani a rendszer választó menüt.


Ha nem, akkor formázd meg, ami nem kell. Pl a Hiren's Boot CD Live XP -jével.

Ezután XP telepítő lemezről boot -olva, majd recovery konzolt indítva (R vagy J gomb) add ki a fixboot és a fixmbr parancsokat.

Vista/7 esetében meg elég lesz egy indítási hibajavítás, szintén telepítőlemezről boot -olva.

2011. nov. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!