Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan táblázat, vagy...

Gyuri9 kérdése:

Van olyan táblázat, vagy program hogy melyik fájlt mihez ajánlott társítani? Mert például ha nem tudnám, hogy a jpeg kép. Akkor nem tudnám, hogy képnézegetőhöz kell társítani. A programokon átfutni egyesével pedig elég hosszú dolog.

Figyelt kérdés
XP rendszeren azért nem volt ennyi gond,mint a windows 7 premiumon.
2011. nov. 22. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:

filext.com


Rákereshetsz a kiterjesztésre.

2011. nov. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 2xSü ***** válasza:

Hát ez hosszú táblázat lenne… Mert ugye ahány szoftver, annyiféle kiterjesztést találhatnak ki. Másik oldalról meg oké, hogy a jpeg egy kép fájl, de ennek kezelésére meg minimum 10 000 féle program létezik.


Persze vannak weboldalak, ahol próbálják összegyűjteni a kiterjesztéseket. Pl.: [link]


Nem tudom mi a bajod a Win7-el, semmivel nem rosszabb ezen a téren, mint az XP, sőt…


Normális felhasználás mellett nem igazán szokott ez gondot jelenteni. Az ember feltelepíti azokat a programokat, amellyel dolgozik, és az társítja a megfelelő kiterjesztéseket önmagához. Maximum 1-2 olyan ritka eset lehet, hogy pl. email-ben kapsz egy fájlt, és nincs hozzá szoftvered telepítve, illetve nem tudod, hogy milyen típusú. De itt a Google-nál, meg a visszakérdezésnél (esetleg más formátumban való kérésnél) nincs jobb megoldás.


Nem tudom, hogy egészen pontosan mi a problémád.

2011. nov. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mit csináltál, hogy egyenként kell társítgatnod a fájlokat? Eredetileg ezzel nem kéne foglalkozni se xp, se 7 alatt.
2011. nov. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem mind kell társítgatni.Mondok egy konkrét példát.Például van lemezen egy hta tipusú fájl.Xp alatt simán ment társítás nélkül,de home premium alatt nem akar indulni.Megnéztem xp-nél valami microsoft html application host-hoz van társítva amit nem találok a 7-en.Azt mondták,hogy társítsam exprolerhez,de úgysem jó.Xp-nél nem is kellett társítanom,ment magától a lemez berakása után.
2011. nov. 22. 13:32
 5/9 2xSü ***** válasza:

Aham! Akkor te tettél fel egy másik kérdést is.


Mihez kell ez a hta? Minek a része?


Szerintem nem véletlenül szűnt meg a támogatás hozzá. Úgy tudom komoly biztonsági problémákat okozott… Jelenleg sokkal jobb megoldások vannak html alkalmazások létrehozására.


Egészen pontosan minek a része ez a hta fájl?

2011. nov. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Van a cobra driver pack nevű program.Ami megkeresi a hiányzó ,vagy frissíteni való drivereket.Ezt a programot csak egy hta fájlal tudom elindítani.Elméletileg nem is kellene netre mennie(legalábbis xp-n nem ment fel).Nem is értem hogy akkor miért hta alkalmazás.De ezt a problémát már megoldottam a második link segítségével.Azért köszönöm a segítséget.
2011. nov. 22. 14:05
 7/9 2xSü ***** válasza:
(Amúgy emiatt visszatérni XP-re olyan, mintha azért cserélnéd vissza az új Audidat Trabantra, mert szebb volt a színe és volt a visszapillantó tükrön plüsskocka…)
2011. nov. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igazad van.Tesztelem még egy darabig,és majd kiderül.Sebességben,és kinézetben az biztos hogy össze sem lehet hasonlítani a kettőt.A többi meg majd kiderül.Köszi a kommentjeidet.
2011. nov. 22. 14:17
 9/9 2xSü ***** válasza:

Nem tudom, de egy gépen van X darab driver, ahol X nem túl sok, maximum egy tucat driverről van szó. Néhány drivert a Microsoft ír, aminek a frissítése megoldott a Windows Update-en keresztül. Sőt a nagyobb hardvergyártók által írt driverek frissítésére is lehetőség van az Update-el. Laptopok esetén a szükséges driverek általában egy helyről tölthetők le. A legtöbb driver nem frissül. (Legalábbis a hardvergyártók elég lusták ilyen téren.) Esetleg a videokártya driverei szoktak nagyobb rendszerességgel frissülni, de ezek is inkább arról szólnak, hogy támogatja az újabb hardvereket. A régi hardverek nem működnek vele jobban.


De nagy általánosságban ha egy gépet feltelepítesz és az működik, akkor nem nagyon szükséges a driverek frissítése. Ami meg működik, azt ugye felesleges megszerelni. Én részben rendszergazda vagyok, de eszem ágában sem lenne driverek frissítését keresgélni.


Gondolom az általad használt driver pack-nek is van újabb változata. Ha nincs, akkor meg ugye egy elavult szoftverről van szó. Ha fontosnak tartod a frissítéseket, akkor elsőként a szoftvereket érdemes frissíteni. (Pl. ezt a driver pack-ot. Ha időközben megszüntették a fejlesztését, vagy nem kompatibilis Win7-el, akkor ideje keresni alternatív megoldást.)


A kérdés, amit fel kell tenned (magadban is, és a saját magadnak adott válasz után esetleg itt is), hogy egészen pontosan miben korlátoz a fennálló helyzet. Van-e egyáltalán olyan probléma, amit meg kell oldani? Jó, értem, nem tudsz futtatni egy szoftvert. De ez valós problémát jelent? Végül is mire használod a gépet? Amire használod, arra tudod-e használni? (Játék, netezés, munka, szövegszerkesztés, stb…)


Ha van egy konkrét probléma, akkor érdemes arra rákérdezni. Pl.: „A Win7 Premium 64bit nem ismeri fel a nyomtatómat (HP XY-123). Régen volt XP alatt egy szoftver (Cobra Driver Pack), ami megoldotta ezt a problémát, és a futtatása után működött, de ez nem indul el Win7 alatt, mert egy hta fájlal lehet elindítani, amit a Win7 nem tud mihez társítani. Hogyan tudnám működésre bírni a nyomtatómat?”

Ez egy korrekt kérdés, korrektül leírt problémával. Így lehetőség van arra, hogy valóban megoldjuk a problémát és nem harapófogóval kell kihúzni, hogy egészen pontosan mi a probléma és mit akarsz elérni.

2011. nov. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!