Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mitől érzékeli máshol a...

Mitől érzékeli máshol a kurzort a játék?

Figyelt kérdés

Segítséget kérnék. Az lenne a bajom, hogy valami nem okés a felbontással. 1680x1050-et tud max a monitorom, és így is van beállítva windowsban. Némely játéknál ( jelen esetben Battlefield 3, patch után)ha teljes képernyős módban játszom akkor, az egér nem ott van ahol kellene lennie, tehát ha a menüben rámegyek valamire akkor jó pár centivel felette és balra érzékeli. De viszont ha alt+tab-bal ablakba kiteszem, akkor jó. Akárhová állítom a felbontást a játékon belül, ugyanez a probléma. Csak ablakos módban jó. Feltettem a legújabb Catalyst-et, de azzal sem javult. Elég nehézkes így a menüben navigálni, nem beszélve az alul levő gombokról, ugyanis nem tudok rájuk kattintani. Már rengeteg mindennel próbálkoztam: windowsban átállítottam a felbontást, majd a játékban is, különböző kombinációkat, próbálkoztam a játék config-jában is mindennel, egyetlen egyszer sikerült valahogy elérni, de azóta akárhogy próbálom, nem jutok eredményre. Gondoltam az egéren is, kihúztam, bedugtam, de semmi. Biztos hogy a felbontással lesz valami baj. Catalystban is próbáltam mindenfélét állítani, de úgysincs semmi. Olyan mintha a játék felbontása nem lenne szinkronban a windows felbontásával, mintha el lenne csúszva.

Mi produkálhat ilyen problémát? Valaki tapasztalt hasonlót? Tud valaki valamilyen tanácsot adni?

Előre is köszönöm a segítséget.


2011. nov. 23. 23:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Azt mondod, patch után... Szóval a menü rendesen mutat, csak az egér van máshol, mint ahol mutatja. Én szerintem nem a felbontásban van a baj, mert magad mondtad, kipróbáltál minden felbontást. Szerintem van benne egy vírus, ami megzavarta a játékot. A géppel semmi baj, de a játékkal igen. Próbáld meg külön letölteni az indítóját (BF3.exe ha jól tudom, még nincs meg a játék), aztán lecseréled az új indítóra.
2011. nov. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam amit javasoltál, habár nem találtam patch utáni bf3.exe-t, ezért a telepítőből a régi exe-vel írtam felül. Így ismét működött, az egér a megfelelő helyen volt, de a beállításoknál key bindings menüpontnál mindig kifagyott a játék. Ezért a config fájlokat kitöröltem, hogy generáljon újat a játék, generált is, de továbbra is kifagyott annál a menüpontnál, de a játék működött, habár látszott rajta, hogy így viszont nincs patchelve. Ezután az Origin-be nyomtam egy játék kijavítását, automatikusan leszedte a patchet és kijavította a telepítő fájlokat. És a hiba ismét jelentkezik. Patchelés után a betöltő képernyő ahol entert kell nyomni, összement, illetve a pályák közötti töltő képernyő is összement a patchelés előtti állapothoz képest. De a menü és a játék normál méretű. Rákerestem erre a problémára, de úgylátszik senki másnak nincs ilyen gondja csak nekem.
2011. nov. 24. 16:57
 3/13 A kérdező kommentje:
Tehát az alapból nem gond, hogy összement a töltőképernyő, csak gondoltam hátha hasznos infó. A probléma továbbra is a kurzor elcsűszása.
2011. nov. 24. 16:58
 4/13 anonim ***** válasza:
Sajna már nincs ötletem. Esetleg frissítsd a DirectX-et, talán azzal van gond, csak nem jelzi.
2011. nov. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott, hogy DirectX-el szokott ilyen gond lenni. Valami a Direct Inputtal. Nincs véletlen DirectX Diagnosztikai progid? szóval ilyesmi: dxdiag.exe? a System32 mappában találod.
2011. nov. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ha gond van az inputtal, ez megleli. Azért erre gyanakszok, mert az egér, billentyűzet, mikrofon, stb szóval a beviteli eszközöket a DirectX Input irányítja, talán ezzel van a gond. Esetleg még egy dolgot próbálhatsz meg, ha az előbbiek nem segítenek, kipróbálod a játék más verzióját. Neten, vagy boltban biztos lesz. Én jelenleg torrentről töltöm az egyik verzióját. 3db ISO fájl van benne, mindhárom 4 GB-ot foglal. Remélem jó lesz, mert 10 KB/s mellett könyörtelenül nehezen jön le és szétdurrannék ha hibás lenne. Néha egy játékot boltban érdemesebb és jobb megvenni, néha a netről származó típusa job az adott játéknál. Remélem rendbejön a játékod. Mellesleg boltból vagy netről van? Mennyit foglal a telepítője, és mennyit feltelepítve?
2011. nov. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
És ismét plusz pont a DirectX ellen, merthogy ha jól tudom, az ablakban való futást és Full Screen Mod-ot megintencsak a DirecX vezérli.
2011. nov. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A játék eredeti, digitális letöltés formában vettem. Kb ugyananyit foglal feltelepítve, mint a telepítője 12GB.

Van dxdiag.exe-m nézegettem is már párszor, de abban semmit sem lehet állítani, csak kiderül belőle, hogy milyen verzióm van. Legújabb verzió van feltelepítve.

Nemtudom számít-e de pl a legújabb Worms Armageddonnal sem tudtam játszani soha, mert abban meg az egész menű csűszik ki jobbra és lefele a képből, ott pedig fizikailag nem tudok rákattintani a kilógó részekre, de az egér oda mutat ahova kell. Illetve az Amnesia nevű játéknál is ez volt a gond. Viszont más játékra nem emlékszem ami ilyet produkált volna csak ez a néhány. Azóta már lett véve bele új videókártya is, fel is tettem újra ezeket a játékokat, de ugyanúgy maradt, szóval nem videókártya gond.

Nemtudom ugyanaz-e itt is a probléma. De itt is jobbra és lefelé csúszik el, de nem a kép, hanem az egér.

De hogyha gond lenne a beviteli eszközökkel, akkor más programnál/játéknál, miért nincs ilyen gond?

Nem lehet, hogy a monitor nem teljesen kompatibilis valamivel? LG M208WA típusú monitorom van. Keresgéltem hozzá új drivert, de nem nagyon van, csak a régi amit adtak hozzá.

2011. nov. 24. 19:49
 9/13 anonim ***** válasza:
Talán más játékoknál azért nincs ilyen gond, mert más a rendszerfelépítésük. Nem hinném, hogy hardweres gond van. Nem próbáltál más op.rendszert feltenni? Jelenleg milyened van? Ha Win7 akkor tuti azzal van gond.
2011. nov. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Windows 7-van, de a játék nem is megy mással (max vista-val), de én megvagyok elégedve az op. rendszerrel, mást biztos hogy nem fogok feltenni, mindig frissítem, sztem nem ott van a gond.

Mindegy, végül is tudok vele játszani, már kezdek hozzászokni, hogy pár centivel arrébb kell kattintani + billentyűzettel is tudok navigálni. De attól még zavaró.

Ha bárkinek bármi javaslata van még azt szívesen veszem. Most már csak azért is kinyomozom, hogy mi okozza ezt.

2011. nov. 25. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!