Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy kell beállítani a hibrid...

Hogy kell beállítani a hibrid alvást?

Figyelt kérdés
windows 7 rendszer használok és olvastam róla! hibernálás és az alvó állapot együtt?
2011. nov. 27. 23:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Miért lenne ez neked jó? Alvó állapot felesleges energiafogyasztás, nameg ha van hibernálás, az egyszerűb, és nem is kell áram alatt tartani a gépet. A kettő közül igaz alvó állapotból ébred fel hamarabb, de ekonomikusabb a hibernálás, nameg nem terheli a gépet egyáltalán. Olyan nehéz lenne + néhány másodperc várakozás? Most komolyan: a gép utálja ha alvó állapota rakod, viszont a hibernálást megköszönné. Nem értem mi a lényege vagy a haszna a kettő együttes használatának?
2011. nov. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Egyik a másik mellett felesleges...
2011. nov. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
igazad van tudom! de azért leírnád hogy hogy kell? :$
2011. nov. 27. 23:17
 4/22 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, de még nem próbáltam. Amúgy komolyan, miért van szükséged a kettő együttes használatára? Csak érdekelne...
2011. nov. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem leírni h nekem ujratelepítés előtt működött! de miután újra lett telepítve alvó állapotnál nem kapcsol ki a gép. azért szerettem(szeretem) jobban azt a hibridest mert sokkal hamarabb jön vissza, mint a hibernálásból! na mind1 köszönöm azért!
2011. nov. 27. 23:31
 6/22 A kérdező kommentje:
azért, mert egy gombnyomás és már tudtam is egyből folytatni!
2011. nov. 27. 23:32
 7/22 anonim ***** válasza:
Tudod nálam úgy megy az egész, hogy Kikapcsolom, ha használni akarom, akkor bekapcsolom. Ez így még lassabb mint a Hibernálás, de én régimódi vagyok. Amúgy a Hibernálás is elég hamar visszahozza a gépet, de ha nálad nagyon számít a sebesség, választhatod a sima Alvást, amennyiben nem sikerül a Hibrid. Sajnálom, komolyan először hallok a műveletről...
2011. nov. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 2xSü ***** válasza:

[link]


(Keresd meg a hibrid alvás részt. A nyolcadik pont az…)


A többi válaszolónak:


1. Alvó állapot: Gyors, hiszen nem kell az adatokat merevlemezre írni. Viszont egy áramszünet, akku lemerülés esetén elveszik minden.


2. Hibernálás: Áramszünet, aksi lemerülés esetén is megmaradnak az adatok. Viszont lassú a kikapcsolás és bekapcsolás folyamata.


1+2. Hibrid alvás:

Kikacsoláskor a gép állapotát a merevlemezre írja, de nem kapcsol ki a gép, hanem alvó állapotba kerül.


Ha nem volt áramszünet, nem merült le az aksi, akkor a visszatérés nagyon gyors. (Mint az alvó állapotnál.)


Ha áramszünet volt, aksi lemerült, akkor is megmaradnak az adatok. A gép hibernálásból tér vissza bekapcsoláskor.


Főleg asztali gépeknél hasznos, ahol nincs aksi a gépben, így egy alvó állapot + áramkimaradás adatvesztést okozna. Laptop esetén is van haszna, mert nem ébred fel alacsony töltés esetén a gép, hogy hibernálja magát. (Pl. ha táskában szállítod, vagy olyan helyen vagy, ahol nem jó, ha bekapcsol a gép.)


Ha laptopot használsz, ami általában töltőn van és nem szoktad vinni sehova, akkor nem érdemes aktiválni.

2011. nov. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
2xSü: Már értem. Amennyiben nincs áramszünet, alvó állapotból hozza vissza a gépet, amennyiben van, hibernálásból hozza vissza. Ez tényleg praktikus, és a linkben le is írja, hogyan kapcsolhatod be. Amúgy XP alatt hogy kell bekapcsolni? Merthogy nem tudom egyáltalán módosítani az Energiagazdálkodási sémáimat, egyiket sem, eleve nincs olyan menüpont, csak Mentés másként, ezzel meg csak a nevét írhatom át.
2011. nov. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 2xSü ***** válasza:
Szerintem XP alatt nincs ilyen opció. Legalábbis nem rémlik, hogy lenne…
2011. nov. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!