Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » MIÉRT VAN EZ? ANNYIRA ELEGEM...

MIÉRT VAN EZ? ANNYIRA ELEGEM VAN A WINFOSBÓL!

Figyelt kérdés

Nem hiszem el...

1: A saját termékeit nem lehet feltelepíteni (Esetemben a Microsoft SQL Server 2005-öt akartam felrakni) de annyira oda van érte, hogy Microsoft ez, Microsoft az, arra sem érdemes hogy a nevét nagy kezdőbetűvel írjam

2: A saját gépemhez nem enged hozzáférést, én vagyok a rendszergazda, de aztán kiderül hogy mégsem, mert a saját fájljaimat nem tudom törölni, ezt sem tudom miért van, a problémák a következőek:


Fel akartam rakni az sql server 2005öt, kérte az SP3-at, hát leszedtem, de itt jön az ördögi kör:

-Ha felrakom előtte az SP3-at, azt írja hogy nincs alapverzió, amit frissítsen.

-Ha az alapverziót rakom fel, akkor azt írja hogy nincs SP3, amivel tudom futtatni az alap verziót.

-Ha fel akarom rakni az alapverziót, a telepítésnél mindíg 1603-as hibát ad ki...mindig...méghogy saját termék.


Újraraktam a rendszert, a D meghajtóra (eddig a C-n volt) és most hogy legyen hely a C-n, mert be akarom "olvasztani" egy másik meghajtóba, nem engedi törölni a régi letöltéseimet...a Program Files mappát sem engedi törölni...HÁT MI EZ? KÉRDEM ÉN! ELEGEM VAN A MICROSOFTBÓL, DE MIVEL JÁTSZANI IS SZERETNÉK NÉHA, EZÉRT NEM TUDOK UBUNTUT VAGY MÁS LINUXOT FELRAKNI, MACRE MEG NINCS PÉNZEM!


Remélem lesz, aki elolvassa, esetleg tud választ rá, ha nem is válasz, legalább nyugtassatok meg hogy ti is utáljátok a Microsoftot...



2011. dec. 1. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem próbáltam MS SQL Servert telepíteni ezt nem tudom.


"Újraraktam a rendszert, a D meghajtóra (eddig a C-n volt) és most hogy legyen hely a C-n, mert be akarom "olvasztani" egy másik meghajtóba, nem engedi törölni a régi letöltéseimet...a Program Files mappát sem engedi törölni.."

Az NTFS fájlrendszer nyilván tartja a fájlok könyvtárak hozzáférési jogait, a fájl tulajdonosát userID-t. Az rendszergazda userID-jét telepítéskor véletlen szerűen generálja. Ezért a c meghajtón lévő fájlok userID-je nem egyezik meg a jelenlegi rendszergazda userID-jével. Ezért az aktuális rendszergazda nincs törlési jogosultsága.

Lehet saját tulajdonba venni, van olyan opció. Ha az egészet le kell törölni akkor egyszerűbb leformázni.

2011. dec. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 MJ199720 válasza:
Azt mondom hog ez elég komoly probléma sztem hívj eg profi számítógépszerelőt vagy mentsd ki az összes fájlodat egy külső merevlemezre (végső esetben). Am meg egyetértek a Windows egy fos, csak játékra lehet használni, én Macet használok ami sosem fagy le semmi baja sincs.
2011. dec. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát, ha valami nem megy, nem a gépet kell hibáztatni, ő csak azt teszi, amit te mondasz neki...

(A hiba az esetek 99.999999%-ban a felhasználó miatt van.)


Amúgy meg láttam már Mac-et is fagyni...

Windowson pedig el lehet lenni simán, ha tudja valaki kezelni. (Bár komolyabb munkára én a linuxot preferálom.)

2011. dec. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!