Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kerdeznem hogy melyik jobb...

Crakshoot kérdése:

Kerdeznem hogy melyik jobb operacios rendszer az Ubunto vagy a Linux vagy a Windows?

Figyelt kérdés
Most vettem egy laptopot es nem tudom melyiket telepitsem.Ha netan Linuxot tanacsolnal pl kuldjel par linket is mert az nincs meg +ez ervenyes az ubuntura is.
2011. dec. 2. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Így szerintem egyiket se ... :-P

Az Ubuntu egy Linux disztribúció eleve. Minden op. rendszernek megvannak az előnyei, hátrányai. Az dönti el, hogy mire akarod használni a gépet és így melyik előnyösebb neked.

2011. dec. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 CactusClone ***** válasza:
Nagyon jó oprendszer a Ubuntu, kicsit komplikáltabb a SuSe Linux, jó a Win7 Home Premium vagy Pro, de ha nem vagy linux tudó, maradj a Windows-os verziónál, mert meg fogsz őszülni tőle. Programok telepítése, különböző beállítások egyáltalán nem olyanok, mint a Windowsnál.
2011. dec. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 lindmayer ***** válasza:

[link]

nekik jó kis fórumuk van, ha nem játszol a gépeddel, akkor ez a legjobb választás, de ha igen, inkább maradj a windowsnál, mert a windowsos játékok küzül csak párat lehet linuxra erőltetni(de ha szereted a kihívásokat, és tudsz angolul akkor megpróbálhatod)

Ha windows, akkor a 64 bites win7 pro-t ajánlom

2011. dec. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kezdő linuxosoknak Ubuntut szoktak ajánlani, de amikor bent az Ubuntu adminisztrálását tanulom, akkor néha a hajamat tépem az Unity felülettől. Most a Linux Mint a legnépszerűbb, de Fedorát vagy OpenSUSÉt is szoktak ajánlgatni. Nekem Debianom van, és jó, hogy tudom váltogatni az ablakkezelőket, ha nem megy az egyik, akkor váltok egy másikra.
2011. dec. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy nagy játékos szóval nem akarsz mindég a legújabb játékokkal játszani,akkor Linux mert ingyenes stabil,megbízható és rengeteg ingyenes alternatív program van rá.Bármire is akarod használni a gépet,biztos hogy találsz alternatívát Linux-ra és még google-zni sem kell,mert a legtöbb Linux disztrónak van szoftverközpontja ahol megtalálhatod és telepítheted ami kell.


Én ezeket a Linux-okat szoktam ajánlani kezdőknek:


PCLinuxOS:

[link]


Pinguy OS:

[link]


blackPanther OS:

[link]


Linux Mint:

[link]


Ubuntu:

[link]


Egyes Linux disztrókra több kezelő felület van,KDE vagy GNOME-ot ajánlom.KDE a Windows-ra hasonlít,GNOME pedig a MacOS-re.


Ha nagy játékos vagy akkor Windows.Mondjuk a Linux sem annyira elveszett ezen a téren,rengeteg szórakoztató játék van rá.És nagyon sok Windows-os játék is futtatható rajta de többségben van az ami nem szóval ha falod az új játékokat akkor Linux-ot felejtsd el.

2011. dec. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szia!Szeretnem kerdezni hogy mivel latom ertesz hoza ezert kerdeznek parat!A laptop amit emlitetem lenovo a dvd amin rajta vanak a driverok megvanak!De egy kerdes pl ha linuxot folteszek a gepemre es netan egy jegyzetombot hozok letre amit a windowos haveromnak megakarok mutatni akkor az lehetseges e?Meg barmelyik internet bongeszo mukodik rajta vagy nezek utana?
2011. dec. 3. 21:34
 7/8 lindmayer ***** válasza:

persze, bármelyik internetböngésző működik rajta. De nem a windowsos verzió, hanem külön linuxos változatot kell telepíteni: a szoftverközponton keresztül tudsz válogatni. Az sszes nagy böngészőt tudod használni linux alatt is, (még az ie-t is, de ahhoz kell a wine program).

Úgyanúgy lehet windowsos hálozatba könyvtárat megosztani, és ehhez is külön programokat kell letölteni, de a linuxok fórumain igen sok hasznos információ fellelhető

2011. dec. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
sztam windows.
2011. dec. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!