Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxosok! Segítségre lenne...

Linuxosok! Segítségre lenne szüksége, mi a hiba? Miért nem tudom feltelepíteni? (további lent)

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy van nekem egy régi Gericom laptopom (633MHz Celeron, 512MB ram, azt hiszem VIA chipset, de nem biztos) Szóval fel szeretnék rá rakni egy Browser linuxot (puppynak egy könnyített, netezésre használható linuxa). Elkezd tölteni, majd a copying to ram, utána pedig ezt írja ki: "Performing a 'switch-root' to the layered filesystem.......Kernel Panic- not syncing: attempted to kill init." Nem tudjátok mi lehet a hiba, már próbáltam paraméterezni a telepítést (acpi=off, pfix=ram, pfix=noram) de nem igazán segített, ez után megpróbáltam egy sp3-as XP-vel és simán feltelepült, gond nélkül futott, tudtam netezni, minden. Válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm! :)
2011. dec. 4. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Ötleteim a hiba okára:

* nem megfelelő verziót töltöttél le, túl régi a géped ehhez a verzióhoz

* hiba történt a CD-re íráskor

* hibásan töltődött le a fájl

Mind a hárommal találkoztam már. Ha van újraírható CD-d (vagy DVD-d), akkor szerintem próbáld meg újra letölteni az iso fájlt, az újraírhatóra kiírni és arról megpróbálni elindítani vagy telepíteni. Ha nem megy, akkor próbáld meg az eggyel régebbi verzióval ( [link] ) ugyanezt. Ha ez sem megy, és még mindig van kedved a kísérletezéshez egy villámgyors gép reményében, akkor próbáld meg Damn Small Linuxszal is, hátha az elindul (annak is van egy újabb meg egy régebbi verziója). Azt is lehet telepíteni, bár nem annyira triviális, de nem is túl bonyolult.

2011. dec. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, szerintem nem megfelelő hozzá a gépem, mert próbálkoztam még 1 pár puppy alternativával, de mind1-ik ugyanezt csinálja (vmware-ra gond nélkül felmentek). Azóta felraktam egy 1.2-es uhu linuxot, ami egyenlőre megfelel. Leteszteltem a 2.1-est is szintén vmware alatt és kevesebb ramot és procit eszik, mint az 1.2. Mivel látom értesz hozzá, tudnál nekem még abban segíteni, hogy esetleg a 2.1 és 2.2 között mennyi különbség van így gépígény terén, mert, ha nincs vagy nem sok, akkor felrakom, azt, mert az csak friss. A honlap szerint jóval erősebb gép kell hozzá amin csodálkoztam, mert a 2.1 meg az 512ram mindössze a 15%-át használja alapjáraton, és a procit sem használja agyon.
2011. dec. 5. 15:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért ennyire mélyen nem értek hozzá, hogy melyiknek mennyivel nagyobb a gépigénye. Azért belenéztem, hogy mi frissült benne, egyik sem tűnik olyan nagy különbségnek. Ha van kedved kísérletezni, rakd fel (aztán ha a tapasztalataidról írsz egy blogot, akkor mások már tudni fogják, hogy elmegy-e ilyen erős gépen). Ha nincs, akkor hagyd meg a régebbi verziót.
2011. dec. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben majd kipróbálom :) Köszönöm szépen a segítséget :)
2011. dec. 6. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!