Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet két partícióból...

Hogyan lehet két partícióból egyet csinálni?

Figyelt kérdés

Partition manager nevű programmal készítettem egy meghajtóból kettőt, hogy két op. rendszer legyen a gépen.

Most újra egy meghajtót szeretnék, de nem tudom hogyan tudom megcsinálni. Rámegyek, hogy Merge partition de nem engedi. Formázni sem enged, ha esetleg ez a baj. Nem tudom miért, pedig nem vagyok belépve abba az op. rendszerbe.

Válaszokat köszönöm előre is.


2011. dec. 6. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Legalább az egyik legyen üres. Zsugorítani kell a méretét, resize opcióval lehet átméretezni. Leveszed 0-ra, hogy ne maradjon belőle semmi. Ez az első lépés, így kapsz egy X méretű formázatlan területet. Második lépésként az első partíciót méretezed át a resize művelettel, ahol az előzőleg létrehozott területet hozzáadod.


Ha mondjuk van 50+50%, akkor a másodikból csinálsz 0-t. Lesz 50% partícionált, és 50% unallocated/unformatted. Második lépésben ezt adod az első partícióhoz, és ha lefut a művelet akkor a végén lesz 1 db 100% partíció, az eredeti és particionálatlan merevlemez mérete.

2011. dec. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de addig jutottam el, hogy megcsináltam egy üres partíciót (unallocated). A többit nem értem. :(
2011. dec. 6. 17:26
 3/7 anonim ***** válasza:
A második partícióból átméretezéssel csináltál unallocated-et. Most az elsőt kell átméretezni, csak ott nem csökkented a méretét, hanem az unallocated-ből folyamatosan levonva növeled. Ha elfogy az unallocated, akkor csak egy partíció marad, rajta a teljes tárterülettel.
2011. dec. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2011. dec. 7. 17:02
 5/7 A kérdező kommentje:
De nekem nem engedi, hogy az egészet unallocated-dé tegyem, mert vannak rajta még fájlok, így 3 meghajtóm lesz. Formázni nem engedi, nem tudom miért. A win xp van rajta, és a windows mappa meg a documentums and settings mappát nem engedi kitörölni. Formázni sem engedi, pedig másik operációs rendszerbe vagyok.
2011. dec. 7. 17:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor tegyél be egy telepítőlemezt, és formázd azt a meghajtót, amin a felesleges rendszer van. Mondjuk ha azt nem használná semmi, nem kellene hibának lennie, arra figyelj oda, hogy ne a jót töröld le.

Bár ennyi kavarással lehet egyszerűbb lenne egy teljesen tiszta telepítés, bootlemezről formázni és törölni minden pluszpartíciót, majd csak egyet meghagyni, és arra azt felrakni amit tényleg használni akarsz.

2011. dec. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát ezzel is sajnos az a baj, hogy nem jó az olvasóm, majd ha ki lesz cserélve akkor megpróbálom formázni a lemezről. Köszönöm a válaszaidat :)
2011. dec. 7. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!