Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a legjobb gépírást...

Melyik a legjobb gépírást tanító program?

Figyelt kérdés
Olyan programot keresek, amivel viszonylag gyorsan meg lehet tanulni 10 ujjal gépírni.
2011. dec. 7. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sok helyen egyszerű Wordben írnak, és hozzá a gépírás-könyv leírását követik. Ahhoz hogy megtanulj, ráfordított idő kell, és türelem, akaraterő. Ezt egyik program sem képes pótolni, hiszen nem a gyorsaság számít, és a módszerek is nagyjából ugyanarra épülnek: a helyes kéztartásra, és hogy azzal az ujjal üsd le a billentyűt, amelyikkel kell.


Én könyvből tanultam, és Word-ben írtam, tehát program nélkül. Szerintem kellően hatékony, mert úgyis rajtad múlik a nagy része. Hátrány viszont ha már van egy helytelen rutinod és berögzülésed, azt nehéz feloldani és átszokni a normális írásra. A gyorsan tanulást azt úgy érts, hogy hónapokba telik teljesen nulláról is indulva. Az iskolákban általában 1 év szokott lenni a gépírás, van ahol 2. Ha magadtól tanulsz otthon, azzal mondjuk le lehet rövidíteni néhány hónapra, ha minden nap csinálod. Ha van hibás berögzült mozdulatod, az az elején nagyon le fog lassítani, és ott már szükség is lesz az akaraterőre, hogy megálld a hibás mozdulatot.

2011. dec. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Most kitalaltam, hogy en is megtanulok igy irni. Ezt a programot talaltam:

[link]

(ok, csak angol billentyre jo..., de en amugy is azt hasznalok.)

2011. dec. 22. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
[link] - ez szerintem jó,mert írja az időt,a hibákat és nem enged javítani.De ehhez valóban türelem és idő kell.
2012. jan. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

"Most kitalaltam, hogy en is megtanulok igy irni. Ezt a programot talaltam:

[link] "

Update: kb 2 het gyakorlas utan szep gyorsan megy az elso 21 lecke. :-) Ugy nez ki, hogy meg lehet tanulni gepirni, ha az ember akar.

2012. jan. 13. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!