Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudnám visszaállítani...

Hogyan tudnám visszaállítani a programok által átállított fájltípusok ikonját, műveleteit stb?

Figyelt kérdés

Ismerem azt az ablakot, ahol ezek vannak, és tudom, hogy van egy visszaállítás gomb. De ez így nem mindig működik.


Most pl. feltelepítettem a Google Chrome-ot. Alapértelmezettként azonban az IE-t használtam eddig. A html és htm kiterjesztésű fájlok IE ikonúak voltak, IE-vel nyitotta meg őket a rendszer, és volt valami értelmes nevük (HTML dokumentum).


Véletlenül nem töröltem a négyzetből a pipát, és a Chrome lett a default böngésző. Ezt még oké, visszacsinálom (sőt le is törlöm egyelőre, és majd felrakom megint), de a fájltípusok nem változnak vissza. Először Google Chrome-osak voltak, most meg semmilyenek. "Üres" ikon, jegyzettömbbel nyitja meg, HTML fájl a neve. (???)


Az rendben van, hogy manuálisan átállítgatom a dolgokat, de ez sokszor fáradságos, sok idő, nem találok mindent, stb. stb...


A kérdés az lenne, hogy van erre valamilyen módszer? Hogyan állíthatnám vissza? (Az IE 7-et már frissítettem /feltelepítettem a már meglévőre/, de ez nem oldotta meg a problémát.) Engem meg idegesít ez, és már elég sokszor belefutottam ebbe a dologba az évek során...


Köszönöm előre is a válaszokat!


2009. máj. 15. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:

kiválasztasz egy tetszőleges HTML fájlt, aztán a fájlra kattintasz jobb egér gombbal, a megjelenő ablakon katt a tulajdonságokra, ott látsz egy olyat hogy módosítás, arra is katt aztán kiválasztod az Internet explorer-t.


röviden: fájlra jobb egér gomb / tulajdonságok/ megjelenő ablakon a módosítás gombra kattint/ aztán kiválasztod az Internet explorert. és kész.

2009. máj. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Közben, úgy tűnik, a frissítés-újratelepítés megoldotta a problémát (nem volt olyan nagy dolog ezt megcsinálni).


Amit te mondasz, az gyakorlatilag ua. mint a társítás kiválasztása a legördülő menüből? Mert azt próbáltam (ismerem), és nem változott meg mindegyik attribútum (ikon, parancsok, fájltípusnév). Habár lehet, hogy olyan is volt, amikor igen. Biztos valamitől bonyolultabb volt a dolog.


Állítottam már vissza társításokat így, de néha voltak gubancok... Mindenesetre kösz!

2009. máj. 15. 17:40
 3/4 anonim ***** válasza:

"Amit te mondasz, az gyakorlatilag ua. mint a társítás kiválasztása a legördülő menüből?"


Nem ugyanaz, amúgy ez is valamiféle társítás, azzal a különbséggel hogy minden ugyanolyan kiterjesztésű fájlt a társított program nyit meg. Szóval értelmetlen volt az újra telepítés, a megoldás az volt amit az első hozzászólásomban is írtam.

2009. máj. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Bizonyára. Legközelebb akkor majd azzal kezdem, és csak ha még akkor sem jó, akkor telepítek újra (egyébként nem volt egy nagy munka így sem).
2009. máj. 15. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!