Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valami normális videólejátszóp...

Valami normális videólejátszóprogramot valaki? Fizetős is megteszi.

Figyelt kérdés
Eléggé nagy gondban vagyok mostanság velük, elsősorban h264 kodek és mkv fájlok terén. Az egyik lejátszóba zöld kép (VLC), a másikba meg hibás a kép (MPC-Homecinema x64), a harmadikba meg a képminőség rossz (WMP 11). Az mplayert meg használják a mazochisták, az az egyik ok, ami miatt utálom a nyílt forráskódú programokat, legfőbbképpen a parancssor alapúakat (a másik a blender).
2011. dec. 9. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor inkább az állományokkal van baj, ha semmi nem játssza le őket rendesen. Lehet, hogy át kellene állítani néhány paramétert a lejátszón. Esetleg még megpróbálhatod a KMPlayert.
2011. dec. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Zöld kép VLC-ben, hibás kép MPC-ben... valszeg egy 10-bites h264 videót akarsz nézni. Pont tegnap oldottam meg az ilyen problémám. A probléma nem a videóval volt, valóban.

LAV Audio/Video dekódert kellett telepítenem + madVR renderelőt MPC-HC alá. (x86, a madVR nem jó x64-nez)

Miután mindent jól beállítottam, a korábban problémás 1080p MKV tökéletesen ment már.


[link]


Ezt a leírást követtem.

Egy próbát adj neki.


Az egésznek az a lényege, hogy egy jobb dekódert/renderelőt teszel az MPC-HC alá, ami megbirkózik a 10-bites H264 videókkal is. Viszont nagyon sok ramot eszik a cucc 1080p videók alatt. (nekem ~800MB volt a ram használat...)

Továbbá bár nem írja a leírás, ehhez is lehet videókártyás gyorsítást bekapcsolni, csak nem tér ki rá. Ez viszont megkerüli a DXVA-t.


Ha nem akarsz az MPC-HC-vel trükközni, megpróbálhatod az SMPlayer-t is. Én inkább megoldottam az MPC-t, már megszerettem az évek alatt. :)

2011. dec. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem hibátlanul lejátsza a GOMPlayer az .mkv fájlokat. Nem telepítettem semmilyen kodeket...
2011. dec. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Inkább egy normális codec pack-ot tölts le +mkv codec-et és semmi gondod nem lesz. Én ezt használom: [link] és [link] ezt. Minden Működik vele!
2011. dec. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, az előzőre nehogy hallgass! Ha az általam linkelt leírást használod, akkor simán menni fog amit akarsz. Az Ace egy ezer éves kodekpack, ráadásul az MKV csak egy tokozás, amihez nem kell külön codec. Bár MPC-HC-t használtál és VLC-t, tehát talán ennyit tudsz magadtól is, csak gondoltam szólok. Kerüld a codec packok használatát, főleg a régiekét. Csak nagy körültekintéssel szabad őket használni.
2011. dec. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak telepíted és kész! Miért elavult ez!

qrvára nem állítottam be semmit és mindent játszik a gépem!

Ehhez mit szólsz KEDVES ELŐZŐ!

2011. dec. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt szólók, kedves előző, hogy az Ace már ~6 éve is elavult volt, teleszemeteli a géped felesleges kodekekkel, amiket sosem fogsz használni, nem modern oprendszerhez készült, ráadásul a kérdezőnek olyan modern lejátszói vannak amikhez sem Ace, sem mkv codec nem kell, mert alapból lejátsszák a ma népszerű videó formátumokat.


Ha átolvastad volna a kérdést, tudnád hogy nem lejászani nem tudja, hanem a megjelenítés nem helyes neki.

Az említett tünetek a ritkán fellelhető, de nem példátlan Hi10p minőségű, h264-el kódolt videóknál szoktak jelentkezi.

[link] (tessék rákeresni az oldalon: az átlagostól eltérú, csúcsminőségű kódolási profil)

Ezek ugyan úgy MKV tárolóba vannak betokozva, mint a sima videók. Ugyanis az MKV nem egy codec, hanem egy multimédia konténer amiben sok fajta video és audiosáv lehet. :)


Abban pedig semmi személyes nem volt ellened, hogy azt mondtam neki ez által: Ne szemetelje tele a gépét. Ugyanis kerülendő a kodekpackok használata minden esetben, jobb a csak szükséges kodekek telepítése.

2011. dec. 10. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!