Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan alakítsam át ezt a...

Hogyan alakítsam át ezt a videófáljt (lent részletek) minimális veszteséggel úgy, hogy az LCD tv-m lejátssza?

Figyelt kérdés

General

Complete name : D:\video k.AVI

Format : AVI

Format/Info : Audio Video Interleave

File size : 24.7 MiB

Duration : 25s 292ms

Overall bit rate : 8 182 Kbps

Recorded date : 2009-01-01

Writing library : AMBA

ICRT : 02:41:15


Video

ID : 0

Format : AVC

Format/Info : Advanced Video Codec

Format profile : Main@L4.0

Format settings, CABAC : Yes

Format settings, ReFrames : 4 frames

Format settings, GOP : M=1, N=8

Codec ID : H264

Duration : 25s 292ms

Bit rate mode : Constant

Bit rate : 8 001 Kbps

Width : 1 920 pixels

Height : 1 080 pixels

Display aspect ratio : 16:9

Frame rate : 29.970 fps

Color space : YUV

Chroma subsampling : 4:2:0

Bit depth : 8 bits

Scan type : Progressive

Bits/(Pixel*Frame) : 0.129

Stream size : 24.2 MiB (98%)


Audio

ID : 1

Format : AAC

Format/Info : Advanced Audio Codec

Format profile : LC

Codec ID : FF

Duration : 25s 259ms

Bit rate : 128 Kbps

Channel(s) : 2 channels

Channel positions : Front: L R

Sampling rate : 48.0 KHz

Compression mode : Lossy

Stream size : 395 KiB (2%)

Alignment : Split accross interleaves

Interleave, duration : 21 ms (0.64 video frame)



Nem értek hozzá mi mit jelent, de van Format Factorym meg egy valag más konvertálóm, mi a fészkes fityfenét csináljak már vele, hogy lejátssza végre a nyamvadék videót és ne azt írja ki, hogy "a videó képsebessége nem támogatott." egy hete ezzel küzdök, segítsetek légyszi!


2011. dec. 10. 08:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán hogy akarod lejátszani? Dvd/Blu-Ray lejátszó? Gépre rákötötted a TV-t? Médiabox?
2011. dec. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
USB csatlakozó van a TV-n, külső vinyóról szeretném lejátszani, ahogy a filmeket is szoktam. Van DVD lejátszóm is, jó lenne ha az is vinné, ha kiírom dvd-re. Nincs bluray lejátszóm.
2011. dec. 10. 08:45
 3/11 anonim ***** válasza:

Elég furcsa egy videó, aki kódolta jó nagy idi... mindegy.

AVCHD + AAC Audio egy AVI konténerben? LOL :D

Nem csoda ha gépen kívül semmi más nem viszi.

Töltsd le az Avidemux nevű programot. Nyisd meg vele a videót.

Audio és Video rész legyen COPY.

A Container pedig MP4 vagy MKV.

Mentsd el fájlnév.mp4 vagy fájlnév.mkv néven. Ha szerencséd van, menni fog.


Ha viszont azt mondja, hogy a képsebesség nem támogatott... bizonyára az NTSC 29.970-es FPS-ét nem szereti, amu fura, hiszen szabvány.

Hogy ezt megváltoztasd már tényleg át kéne kódolni a videót mondjuk PAL/25 fps-re.

2011. dec. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

:)))

senki nem kódolta, ezt veszi fel a kamerám. így. nem nyúltam hozzá...

az a baj, hogy a tv-m nem viszi az mkv-t se, meg az mp4-et sem, csak avit és mpeget.

2011. dec. 10. 08:57
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor viszont újra kell kódolni egy olyan kodekkel, amit lejátszik a TV. Ha megmondod a TV pontos típusát, modelszámát, talán utána tudok nézni. Így vakon nem érdemes konvertálgatni, mert csak idő és erőforrás pazarlás.

Ellenben nem vagyok biztos benne, hogy érdemes csak a TV miatt rontani a videód minőségén... Én inkább a gépet kötném rá a TV-re és akkor marad a minőség és marad sok időd is. :)

Továbbá ha már az AVI tokozást leszámítva teljesen HD a videód, újratokozám őket MKV-ba (szigorúan PC-hez), mert sokkal gyorsabban bele lehet tekerni, mint egy AVI vagy MP4-be, továbbá lehet szoftveresen feliratozni és fejezeteket hozzáadni, mindezt 1 fájlban.


MPEG-be pedig eszedbe se jusson konvertálni! :)

2011. dec. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

KDL 26 EX 302 típusú Sony Bravia a tévém :)

és nagyon köszönöm, végre valaki aki ért hozzá!

a tv-t hogyan kössem össze a gépemmel? ha ezt tudnám, nem vettem volna külső vinyót :)

2011. dec. 10. 09:07
 7/11 A kérdező kommentje:
még az jutott eszembe, hogy a kamerán annyit tudok állítani, hogy ntsc vagy pal legyen-e a típusa, próbáltam így is úgy is, de sehogy nem jó :(
2011. dec. 10. 09:11
 8/11 A kérdező kommentje:
ja a kamera meg Toshiba Camileo s20-as
2011. dec. 10. 09:14
 9/11 anonim ***** válasza:

Nos a leg elegánsabb megoldás az volna, ha egy HDMI kábel segítségével közvetlenül a TV-re kötnéd a gép videókártyáját. Ha nincs a gépen HDMI csatlakozás, de van esetleg DVI:

[link]

[link]


Akkor megoldható egy DVI-HDMI kábellel. Így monitorként tudod használni.

Ha a géped régebbi és csak D-SUB van rajta, az sem baj! A tévén elvileg VGA dugasz is van (néha PC csatlakozónak is hívják)

[link]


Bárhogy kötöd a TV-t a gépre, monitorként tudod használni. Akár a meglévő monitor mellett, kiterjesztett módban. (egy jobb videólejátszó programban pedig beállítható, hogy a videókat melyik monitoron indítsa, akár alapból teljes képernyőn!)


Az összes lehetőséged közül ez volna a leg-kedvezőbb, hisz így nem kell átrakosgatni a fájlokat, nem kell konvertálgatni sem és a videóid minősége is megmarad.

2011. dec. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok. Úgy tűnik, mindenképp a gépre kötést kell választanod, ugyanis megnézve a tévéd adatlapját, ezt találtam:

USB Photo Viewer

IGEN (jpeg)

USB-zenelejátszó

IGEN (MP3)

USB-videolejásztó

IGEN (mpeg1/DivX/MPEG4)


Tehát videónak MPEG1/DivX/MPEG4 formátumokat fogad el. Az AVC-ról viszont nem szól, gondolom a HD lejátszás már sok neki.

Ergo, ha USB-n akarod lejátszani a filmeket, SD videóvá kell őket alakítani, pl DivX formátumban.

2011. dec. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!