Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az Office 2010 és 2007-et átt...

DannyZuko kérdése:

Az Office 2010 és 2007-et átt lehet alakítani úgy, hogy olyan legyen kinézetre mint a 2003-as?

Figyelt kérdés
Van pár barátom, aki nem tud elszakadni a 2003as felülettől. Szó szó szerintem is elég ratyi a mostani kinézet kezelhetőség szempontjából. Létezik valami skin vagy akárni erre?

2011. dec. 13. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Olyan segédprogram van, ami a lapfülek mellé beszúrja a "klasszikus" menüsort. Talán így is kell rákeresni, hogy 2003 menüsor.

Viszont az nem teljesen igaz, hogy kezelhetetlen, csak sokan a megszokott dolgokat nehezen adják fel. A lapfüles elrendezésben nem kell a menüpontok között turkálni, hanem mindig csak azt a gombot nyomod, amire szükség van, és ehhez a fülek között lapozol. Egyszerűen csak időt kell arra szakítani, hogy megismerd. Elsőre nem is találsz meg semmit, második alkalommal is keresel, harmadiknál már tudod hol van, mert alapból csoportosítva és logikusan elrendezve vannak a dolgok. Ráadásul a Microsoft most a lapfüles mindenség felé húz, hiszen a paint, a jegyzettömb is azt kapott, és a Win8-ban az intézőt is ilyenre akarják már csinálni állítólag.

Ráadásul örökké nem lehet használni a 2003 verziót, előbb-utóbb át kell állni. Jobb előbb otthon kipróbálni és megszokni, mint egyszer beültetnek elé dolgozni, és akkor csináld.

2011. dec. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem nem okoz gondolt a dolog gyakorlott számtekes révén, bár mint írtad 1-2 alkalommal keresni kellett aztán ment a dolog... dehát ha másnak ez a nyafija, akkor mi infósok azért vagyunk, hogy varázsoljunk :) Rákerestem. találtam is pár megoldást. Köszi az infót.
2011. dec. 13. 10:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Amiután megszoktad, eszedben sem lesz a 2003-as layoutot használni. Komolyan mondom.
2011. dec. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ma 10:30:

Menüs elrendezésnél is 2 gomb megtalálni a funkciót, fülesnél is, hiszen fő menüpont=fül, menüpont=ikon. Ráadásul ezen felül a hagyományos menüs megoldásnál is van eszköztár, amely testre szabható, így a gyakran használt funkciók egy klikkel elérhetőek. Ez az új, füles megoldás egyszerűen parasztvakítás, aki sokat használja, az talán eléri ugyanazt a használati sebességet, mint korábban, de aki kevesebbet, az csak szív vele, hiszen pl. ki kell találni az ábráról, hogy mit csinál, vagy rávinni a kurzort, hogy kiírja. A menüs megoldást akkor is jól tudom használni, ha azt se tudom létezik adott funkció, csak kikeresem a menüből, valamint nagyságrendekkel könnyebben megjegyezhető, mi hol van.


Egyébként van kiegészítő, de én inkább más utat választottam, végleg felhagytam a MS Office használatával, áttértem OpenOffice-ra, majd LibreOffice-ra, és maradt a hagyományos menü, ráadásul ingyenes programcsomag.

2011. dec. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ma 11:13:

Igen, mert ha megszokod, akkor már elszoktál a régitől. De aki havonta egyszer használja, mégis hogyan szokjon át az újra? Az mindig csak szívni fog vele. Én a régit sem szoktam meg, mert sokat nem használtam, de ott akármit megtalálok belátható időn belül, az újnál sokkal nehezebb keresgélni a funkciókat.

2011. dec. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűen beírod a Google-ba hogy Classic Menu Office letöltés v.valami ilyesmi.
2011. dec. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!