Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hol lehet boltnak eladni...

Hol lehet boltnak eladni pc-játékokat?

Figyelt kérdés
2011. dec. 15. 10:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%

sehogy.

ha nagyon hivatalosan vesszük, akkor eleve játékokat, meg semmilyen szoftvert nem lehetne eladni használtan. ugyanis anno amikor megvetted, te nem magát a játékot vetted meg, hanem a használati a jogát. az meg szigorúan véve nem átruházható.

gyakorlatilag használt piacon a játékokat azért gond nélkül eladhatod, fene se fog utánanézni

2011. dec. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az érdekes, mert xbox játékokat vevő bolt kettő is van a környéken. Most akkor nehogy bemagyarázd már ezt nekem!!!!
2011. dec. 15. 10:57
 3/13 anonim ***** válasza:

A használt játék adás-vétel konzoloknál van jelen leginkább. Legalábbis ott szálltak be az üzletek is.

PC-nél a legegyszerűbb, ha felteszed egy aukciós oldalra, és így többet is kapsz érte, mintha boltnak adnád el.

2011. dec. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Sri!

Simán el lehet adni az adathordozón tárolt szoftvereket, akár teljesen legálisan is. Sok üzlet ezzel foglalkozik, igaz főleg Konzol játékokat árulnak. Ha a megvásárolt játék használata személyhez lenne kötve, akkor ajándékba sem vehetnéd meg senkinek.

Ha megvásárolsz egy játékot, azt sehol nem jegyzik, hogy ki vásárolta meg azt.

Kérdező!

Szerintem is hirdesd meg aukciós oldalon!

2011. dec. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Ha megvásárolsz egy játékot, azt sehol nem jegyzik, hogy ki vásárolta meg azt."


Egyre inkább afelé tolódunk, hogy de. Egyedi kódot kapsz hozzá, amivel a kiadó rendszerében kell aktiválnod, vagy digitális terjesztőhálózaton veszed meg a profilodhoz kötve, esetleg fizikai formában nem veszed meg csak a kódot, aztán a kiadó online terjesztőrendszerén keresztül letöltöd.


Sok játéknál például csak egy egyszer használható kód megadása árán tudsz multizni, amit a ha használtál, a játék eladása után az új tulaj már nem tud használni. újra meg kell vennie a kódot. Vagy a játék egy részét lehet így letölteni és azt kell újra külön megvenni használt játék mellé.


Az utóbbi időben a kiadók nagyon rászálltak a használt-szoftverpiacra.

2011. dec. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát én már vásároltam több PC és X-BOX terméket is üzletben, de soha nem kellett olyan szerződést aláírnom, hogy ez a termék konkrétan az enyém.

Az online vásárlás pedig egyáltalán nem egyenértékű a boltban történő vásárlással.

Az online játékot pedig nem igazán lehet ide kötni, mivel egyre inkább arra tendál a dolog, hogy előfizetéshez kötött.

Itt már nem csak a megvásárolt termékről van szó, hanem egy külön szolgáltatásról.

A Számítógép szoftverekre már elég régóta jellemző, hogy lehet olyan szoftvert vásárolni, ami számítógéphez van kötve, és lehet olyat, ami nincs. Az árban meg is látszik a különbség (pl Windows operációs rendszerek).

2011. dec. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
kösz, de én boltokat szeretnék kapni válaszoknak ahol el lehet adni játékokat, de köszi az infót.
2011. dec. 15. 13:46
 8/13 anonim ***** válasza:

"Hát én már vásároltam több PC és X-BOX terméket is üzletben, de soha nem kellett olyan szerződést aláírnom, hogy ez a termék konkrétan az enyém."


Telepítéskor "írod alá" amikor elfogadod a liceszszerződést.


"Az online vásárlás pedig egyáltalán nem egyenértékű a boltban történő vásárlással."


De teljesen egyenértékű.

2011. dec. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, a szerződési feltételeket elfogadod telepítéskor, de az nem névre szóló.

Rendszerint azt nem lehet beazonosítani, hogy ki telepítette a szoftvert, és kifogadta el a szerződési feltételeket.

Persze ez alól is vannak kivételes esetek.

2011. dec. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ezért kötik egyre inkább online regisztrációhoz a telepítést.

Például a legtöbb Steam-es dobozos játékot aktiválni kell a Steam rendszerében, és hozzákapcsolják a játékos profilhoz. Így már szinte értelmetlen eladni a dobozos változatot.

2011. dec. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!