Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan állitható helyre a Win...

Hogyan állitható helyre a Win 7 eredeti sebessége ujratelepités nélkül? 3 éve telepitve, egy ideje egyre jobban lassul.

Figyelt kérdés

Több mint valószinü, hogy az a gond hogy lóg a kernelnek a bele, tul sok progi volt már telepitve, levéve, stb.,alapban "szemetes" a rendszer de lusta vagyok ujratelepiteni az egészet ha van más megoldás is.


Nem vagyok full noob, az alapdolgokat végigpróbálgattam, de egy jó ideje csak felhasználó vok, nem ismerem a Win 7 "trükkjeit". Ha valakinek van ötlete, vagy konkrét tanácsa plz segitsen.


2011. dec. 17. 04:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

haverom az autójával volt így,mint te a winnel,

panaszkodott,hogy már ilyen koszos,dzsuvás az autója ragad már a kosztól az egész,meg minden,ötleteket várt,hogy mit lehetne tenni,hogy lehetne megpucolni,

de lemosni,( ??? )

na arról még csak hallani sem akart a drága pofi

:-)

2011. dec. 17. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Jópofa duma :) , csak az a ciki, hogy a haverod tragacsát lemosni kb fél óra, amire meg visszarakok minden progit, mindent beállitok stb. , az durván egy hétvége + 2-3 hétig mindig találok még valamit ami nincs beállitva
2011. dec. 17. 06:42
 3/17 anonim ***** válasza:

Akko szenvedsz még egy ideig, aztán rájössz, hogy mégis az újratelepítés a célravezető.

Konkrét tanácsom : ne halogasd......:)

2011. dec. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
AkkoR.....oO
2011. dec. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 zsomkovacs ***** válasza:

Márpedig ez újratelepítés. Ha zavar, hogy sokáig tart, akkor javaslom a következőt:


1) kimented a még szükséges adatokat.

2) Letöltöd és CD-re írod ezt:

[link]

3) Merevlemezt formázod.

4) Csinálsz két partíciót (lehet több is). Az egyiken lesz a Windows, a programok, meg az adatok, a másik pedig egy visszaállító partíció lesz. A visszaállító rész mérete legyen legalább akkora, mint a telepített Windowsod mérete a szükséges programokkal (de inkább kicsit nagyobb). Szerencsére a formázáshoz és partícionáláshoz szükséges programok rajta vannak a 2)-es pontban elkészített BootCD-n.

5) Felrakod a Windowst és a programokat ahogy szoktad a fő partícióra. A visszaállítóra ne kerüljön semmi.

6) Beteszed a boot cd-t, újraindítod a gépet a cd-ről.

7) Kiválasztasz egy neked tetsző lemezkép-készítőt, ezek a Data Recovery pont alatt találhatók. (én régen a Norton Ghostot szerettem, de az már nincs)

8) Készítesz egy lemezképet a visszaállító partícióra.


Kész vagy. Ezek után ha újra kell raknod a Windowst, berakod a bootcd-t, és visszaállítod a fő partíciód tartalmát a lemezképből. Egy-két órával később fent lesz a friss Windowsod, a programjaiddal együtt - teljesen automatikusan.


Tipp: ha még az adatok mentését is elkerülnéd, csinálj három partíciót. A harmadikra tedd az adataidat - programokat ne (valahogy még a Documents and Settings mappát is át lehet tenni ide). Visszaállításnál ezek az adatok nem változnak majd, így minden fájlod megmarad, csak a rendszer születik majd újjá.

2011. dec. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 bembinó ***** válasza:
Esetlge ha tényleg nincs kedved telepíteni ezeket csináld végig és szerintem nem kicsit is de jobb lesz( frissen feltelepítet win sebeség elérése hát az nehéz de meg leeht közelíteni). Először szedj le róla minden szart ( elnézést a kifejezésért) ami nem kell utánna az asztalról is töröld azt ami nem kell , nekem pl a kuka van kint és csá. Akkor szedj le pl a regcleaner vagy ccleaner ilyemit és tisztísd meg a gépet , esetleg egy töredezetség mentesítés , vírusírtás . És töröld a felesleges file-oakt is amik nem kellenek. Meg egy tipp a rendzsernél van olyan ,hogy a win kinézetre menjen vagy teljesítményre állísd teljesítményre nem nagy valami de kicsit jobb lesz. Ennyit tok mondani de az előttem szólóknak igaza van a legjobb megoldás az újratelepítés.
2011. dec. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ez van ha olyan kérdést teszek fel, amire tudom a választ , senki nem mond mást mint az igazság :D , mielött nekilátok a telepitésnek, még egy viruskergetést elkövetnék,bár az AVG fent van, szrinte tiszta a rendszer , van olyan viruskeresö amit érdemes nekiereszteni, mert sokkal biztosabb ?
2011. dec. 17. 08:45
 8/17 anonim ***** válasza:

Jó régen fenn van amúgy......


"A Windows 7 (előzőleg Blackcomb, majd Vienna kódnéven fejlesztve) a Microsoft által fejlesztett következő operációs rendszer az otthoni és az üzleti felhasználóknak.[4] A kiskereskedelmi megjelenés dátuma: 2009. október 22."

2011. dec. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 zsomkovacs ***** válasza:
Kaspersky biztosabb, de fizetős. Mindenesetre ha először formázod a merevlemezt, ami mondjuk nem ártana neki, akkor az úgyis töröl minden vírust.
2011. dec. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
09:11 es okostóbiás, hova sz@rj@ak tavaly összel járt le a 3 éves gari, és win 7 tel vettem a gépet fél évesen. Akk tuti a NASA-tól lopott verzió van rajta ! barom
2011. dec. 17. 11:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!