Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért jobb a VBR-es bitsűrűség...

Miért jobb a VBR-es bitsűrűség a simánál, MP3 formátum esetében?

Figyelt kérdés

Hello!


Midig is mondták hogy a VBR bitráta sokkal jobb minőséget biztosít, mint az egyenletes, sima, de azt sose mondták miért. És ezt nem értem. Számomra ez nem logikus. HA JÓL TUDOM, a VBR változó bitrátát, jelent, tehát mondjuk 192kbps VBR bitrátánál a bitsűrűség 212kbps vagy akán 156kbps is lehet, a fájltól függően. DE viszont mondjuk a 320kbps VBR mitől jobb a sima 320kbps-nél. Hiszen a VBR-nél lehet néha 278kbps vagy 305kbps is. De annál nem jobb ha folyamatosan 320kbps van? nem értem, mert tudtommal a magasabb bitráta magasabb minőséget biztosít, és szerintem a sima 320kbps jobb mint a 320kbps VBR, mert a simánál mindig 320kbps lesz, a VBR-nél viszont sokszor alacsonyabb is mint 320kbps. Valaki magyarázza el nekem, hogy melyik jobb, miért és mikor! Köszönöm!


2011. dec. 18. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Jobb volt amíg számított a mérete. Régebben nem volt mindegy, hogy egy CD-re mennyi MP3-at tudtak rátenni. Egy változó bitráta azért volt jobb, mert ugyanaz a minőség kevesebb helyet foglalt. Változó bitrátánál a kodek figyeli, hogy hol lehet a bitrátát levenni hallható minőségromlás nélkül. Például halk vagy kevésbé dinamikus résznél eléggé lecsökken a bitráta és ennek ellenére a minőség nem. Ezért nevezik jobbnak a VBR-t. Ma más a terrabájtos adathordozók illetve sokgigás pendrive-ok korában már nem olyan lényeges. Mehet állandó bitrátán mondjuk 320-ason nem lényeg az a méretbeli 10-20%-os különbség, ráadásul a VBR-t több asztali autós MP3 illetve telefon nem szereti, ezért jobban használható az állandó bitrátás... Nekem ez a meglátásom...
2011. dec. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Vbr-t csak kisebb bitrátánál mondták jobbnak, de a legjobb, ahogy azt előttem is mondta, a cbr320. Variable-Constans vitára saját próba alapján a cbr320-ra voksolok. Amúgy oldalakon is ezt mondják a legjobbnak, és logikusnak is tűnik.
2011. dec. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!