Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal lehet...

Milyen programmal lehet feltelepített játékból telepítőt készíteni?

Figyelt kérdés
Szóval olyan progira lenne szükségem, ami egy feltelepített játékból csinál telepítőt. De nem olyanra, ami egyszerűen egy hatalmas EXE-t csinál, hanem egy olyan ami egy vagy több BIN fájlt készít és egy kis EXE-t ami elindítja a telepítést. Vannak olyan programjaim, amik EXE-be csomagolják az egész játékmappát, de azzal az a gond hogy nem tömörülnek. nekem pedig ezért kellett volna. Mellesleg mikor egy játékból Repack-ot csinálnak, milyen progival teszik?
2011. dec. 19. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:

7zip-el is cisnálható önkicsomagoló exe, ami igen jól tömörít.


Vagy megcsinálod az exe-t és utána darabolod kisebb részekre.

2011. dec. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 DannyZuko ***** válasza:

az a gáz, hogy előző kommentelő amit írt, az a telepített esetlegesd nem adott mappán belüli dolgokat nem fogja összeszedni. mittom én... példáúl. sajátos dll-ek, rendszerleíró adatbázisba tett bejegyzések, esetleges reg, serial számok, crackok...


Ha simán csak becsomagolod és szétdarabolod, akkor az könnyen lehet, hogy nem fog működni.


A megoldás engem is érdekel. figyelem a topikot.

2011. dec. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ok, mellesleg azért is kell progi mert próbáltam az Install Creator-t, de nem szuperált a kedvem szerint. Mármint nem hozott létre BIN fájl(ok)t, nameg ami fontosabb, 4.24 GB-ból csak 4.18-at csinált, ami számomra édeskevés. Tudom, 7zip-pel kb felére csökkenthető a méret, de ahogy az előttem író is mondta, serial cuccok meg reg.bejegyzéseket nem ment, bár sok esetben nem fontosak pl. Half Life 2. Ennél csak lenullázódnak a beállítások, vagyis mindent be kell megint állítani (grafika, hang, irányítás).
2011. dec. 19. 13:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, egy kis programozói tudással és az adott program ismeretével ez sem gond, ugyanis tud (minden ilyen tömörítő) olyat, hogy automatikusan elindítson egy futtatható filet ha kész van. -> Azzal a programmal máris mindent a helyére lehet tenni.


Vagy ilyen install creator és szívás a mérettel, vagy sok meló és optimális méret.


(Csináltam már portable CS 1.6-ot annó, simán meg lehet oldani a dolgokat, csak macerás kicsit...)

2011. dec. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ok, de már mindenféle progit kipróbáltam, de nálam nem akartak működni. Hiába állítottam be mindent: tömörítési arány, stb, a méretek különböztek, de csak néhány MB-ban. A legnagyobb siker a 7zip-pel volt, 7%-ot csíptem le a méretből. Nálam még a KGB Archiver sem ment, annál sem volt nagyobb a nyereség 5%-nál, pedig elvileg 100 Mb-ból 1 MB-ot tud csinálni, csak idővel. Nekem másodpercek alatt megcsinálta, de nem volt jobb, mint egy zip-készítővel. A mások által becsomagolt 3 GB-os fájlok amik az archivban 10 Mb-ot foglaltak, nálam 1 napba tellett kicsomagolni, ráadásul nem is ment. Mikor megkérdeztem ez volt: http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__2..
2011. dec. 19. 14:10
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy én is tudok portable játékot csinálni, de 5 GB-ból nem tudok 4-et csinálni, max 4.9-et.
2011. dec. 19. 14:11
 7/8 anonim ***** válasza:

A tömörítés mérték függ attól is, hogy MIT opróbálsz tömöríteni.

A file tartalma is befolyásolja, hogy mennyire lehet lejjebb vinni, sőt a tömörítési algoritmus is!


A 7zip nagyon jó algoritmust használ, de azért "csodát" semmilyen veszteségmentessel nem lehet csinálni.


Próbálkozz és hátha.

2011. dec. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
OK, kösz. Mellesleg nem tudod, hogy Repack-nál mivel készítenek telepítőt? A Driver Genius elég jól csinálja a dolgát, kár hogy nem lehet tömörítésre fogni:) Ha zip-be menti a drivereket, 100 MB lesz. Ha kicsomagolóba (exe), akkor is csak 100. De ha telepítőbe (exe), akkor csak 60. Be szép lenne ha ezt nem csak a drivereknél lehetne alkalmazni.
2011. dec. 19. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!