Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok lepucolni a...

Hogyan tudok lepucolni a gépemről sok szemetet és nemkívánatos programot?

Figyelt kérdés
Örököltem egy HP laptopot és tele van mindenféle felesleges cuccal, rengeteg van és nem tudom, hogy mit lehet kitörölni és mit nem. Úgy tudom, hogy ezt egy formázás/újratelepítéssel lehet megoldani, de nem nagyon értek a gépekhez. Van más módja is? Gondolom, ha nincs akkor számtech. üzletben vagy műhelyben megcsinálják.
2011. dec. 21. 15:32
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Hát, ha tele van mindenféle x..al, akkor tényleg a legjobb lenne egy újratelepítés, arról nem is beszélve, hogy vírusok is lehetnek. Hány éves rajta az os? És milyen: W XP, W Vista...? A Windowsok, mindent naplóznak, ha egy képet megnyitsz, azt is:( Évek alatt ezek a fájlok lelassíthatják a rendszert/ a gépedet/,és ezeket nagyon nehéz úgy törölni, h bele ne barmoljunk a rendszerbe is:(! Ezenkívül a telepített programok is sok mindent beleírnak a rendszerkönyvtárba/System32-be/, ezeket se lehet mind nyomtalanul, s teljesen kitörölni:(! Tehát: 2-3 évente, érdemes minden Op-rendszert újra telepíteni. Általában a "profik" is inkább újra húzzák a gépet, mert ez az egyszerűbb, biztonságosabb. De te ezzel a tudásoddal, ebbe ne menj bele, inkább kérj segítséget! De ne pénzért! Hát nem igaz, h nincs egy ismerősöd, aki ért ezekhez! Ezt már megcsinálja egy tizenéves is ( aki évek óta komolyabban foglalkozik a számítógépekkel!) Nézz körül, kérj segítséget! Sok sikert!

2011. dec. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Töltsd le a Ccleaner programot az sokat letöröl a pic.sába.ÉS szerezz be egy jó vírusírtót, és keress vírust mert előfordulhat.
2011. dec. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!