Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » O. P. rendszer újrarakása után?!

O. P. rendszer újrarakása után?!

Figyelt kérdés
Sziasztok!Azt szeretném kérdezni, ha újrarakom az o.p. rendszert akkor minden file letörlődik?:S Mert én ehhez hülye vagyok...:S
2011. dec. 21. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha csak egy partíció van, és azon tárolsz minden adatot, igen. Mivel annak helyére kerül az új rendszer. Vagy ki kell menteni az adatokat, vagy létrehozni utólag egy új partíciót és arra áthelyezni azt amit meg akarsz tartani.


Ha több partíció van, egy a rendszernek és egy vagy több másik az adatoknak, akkor az újratelepítéskor csak a rendszert távolítod el, a többi partíció érintetlen marad. Viszont a többi partícióra telepített programokat újra telepíteni kellesz, mivel az a rendszerpartícióval is kapcsolatot tart, és az ott lévő fájljait törlöd.

2011. dec. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha leformázod a winchestert (HDD) akkor igen. A winyót újratelepítés előtt érdemes leformázni. DE ha több partícióra van osztva (a vinyó: c meghajtó d meghajtó stb...) akkor elég csak azt a partíciót formázni amelyiken a régi oprendszer volt. Aki okos az úgy csinálja hogy egyik partícióra teszi az OS-t, másikra meg a fontos adatait, és akkor azt újratelepítéskor nyugott szívvel békén lehet hagyni.
2011. dec. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Szóval ha a c meghajtón volt az előző o.p. rendszer akkor onnan nem megy le semmi, és a d-ről meg minden??
2011. dec. 21. 17:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Fordítva. Ha a C-n volt a rendszer, de te a D-n tároltál dolgokat, az újratelepítéskor megmarad, mivel csak a C-ről formázod az előző meghajtód, és oda megy az új.
2011. dec. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja már értem, a fontosak úgy is a D-n vannak!Köszönöm a gyors válaszaitokat!
2011. dec. 21. 17:34
 6/7 anonim ***** válasza:

És ezután jön a köv kérdés:

Véletlenül leformáztam a D meghajtót! Hogyan állíthatom vissza az adataim? :))

2011. dec. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
GetDataBack for NTFS. Én ezzel dolgozom, ezzel is próbálkozhatsz, de a fájlokat KIZÁRÓLAG csak egy másik partícióra szabad helyreállítani. Tehát nem a "D"-re, hanem a "C"-re...
2011. dec. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!