Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Azt hallottam, hogy 1 számítóg...

Azt hallottam, hogy 1 számítógépen lehet 2 op. Rendszer. Hogy csinálják ezt?

Figyelt kérdés
2011. dec. 23. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
2 külön partícióra teszik. De lehet akár 5 is 5 különböző partíción de annak kb semmi értelme :P
2011. dec. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nálam is így van. van rajta egy 32 bites windows XP, és egy 64 bites windows 7. 3 partícióm van. 2 külön a rendszereknek, és 1 közös. a közös partíción pedig 2 külön mappa van a program files-nak. (ide telepítem a programokat).

a lényeg h mindig a régebbi rendszert kell először feltelepíteni!

2011. dec. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tabaki ***** válasza:

Nekem is így van, Windows és UHU-Linux van két partíción.

Bekapcsoláskor a betöltéskezelő (azt hiszem, nálam a Grub) rákérdez, melyik rendszert indítsa. A telepítés részleteire nem emlékszem, pedig én csináltam. Viszont, ha laikusként össze tudtam guglizni annyi ismeretet, hogy nekifogjak, szerintem te is találsz róla bőven.

2011. dec. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tabaki ***** válasza:
*Ja, az talán nem volt egyértelmű, hogy egyszerre csak az egyik rendszerem futhat, ha át akarok váltani, újra kell indítanom a gépet.
2011. dec. 24. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Windows esetén mindig a régebbi Windows-t kell telepíteni, pl XP -> Vista -> 7 sorrendben. Ha linuxot tennél fel, előbb tedd fel a Windowst és utána a Linuxot, mert a Linux okos és felismeri a telepített Windowst, hogy hozzáadhassa a rendszerbetöltőjéhez, de fordítva sajnos nem igaz, így a Windows telepítésével megölnéd a Linux telepítését. Épp így, a régebbi Windows nem látja az újabbat.


Mint mondták továbbá, külön partíciókat kell használnod. Bármilyen oprendszert telepítesz, mind képes particionálni telepítéskor.

Sok sikert, de mielőtt belefognál azért minden fontos adatod írd ki DVD-re, vagy másold át valami külső egységre, ha elrontasz valamit elég destruktív lehet az adataidra nézve ugyanis. =)

2011. dec. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!