Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudna segíteni valaki Excelben?

Tudna segíteni valaki Excelben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lenne egy excel feladatom és ebben szeretnék segítséget kérni. Így szól a feladat:


,, A ,,számbavehető évek száma" oszlopban tárolja a túrázók korát években! (Ha szükséges, a számítsáokhoz használhat segédoszlopokat is!) A kort a születés napja és a jegyvásárlás (túra) napja között eltelt egész évek száma határozza meg."


Feladat szerint a túra ekkor volt: B1 cella: 2005.05.21

tételezzük fel, az én születési dátumom: B3 cella: 1993.06.12.

Akkor logikusan úgy kapom meg az életkort, hogy 2005-ből kivonom az 1993-at, és így kapok 12-őt. De gondolom függvényt kellene alkalmaznom, hogy ne mindenhová egyesével kelljen oda irogatnom. Erre tudnátok valami jó függvényt? Mert ha a két dátumot kivonom egymásból =B1(2005.05.21)-B3(1993.06.12.), akkor nagyon hülye számot kapok :) Előre is köszönöm a segítséget :)


2011. dec. 28. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:

A nagyon hülye szám, amit kapsz az a napok száma a két dátum között. Ahhoz, hogy év legyen, el kell osztani 365-tel.


2005.05.21 - 1993.06.12 = 4361

4361/365 = 11,94 - ami megfelel 11,94 évnek.


képlet:

c1=(b1-b3)/365


Ha ezt 0 tizedesjeggyel ábrázolod, a program 12-re fogja kerekíteni. Ezért egy függvénnyel le is tudod kerekíteni:

d1=KEREK.LE(c1;0)


aminek eredménye így 11 lesz.

2011. dec. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


A legegyszerűbben a az ÉV() függvénnyel tudod megcsinálni. Megcsináltam excelben és leprintscreeneztem, hogy érthetőbb legyen.


Szóval A oszlopban felvettem tetszőleges dátumokat, B oszlopban a kirándulás dátumát. A D oszlopban beírtam, hogy =ÉV($B$1)-ÉV(A1) tehát a kirándulás évéből kivonjuk a születési dátumot.

Majd ezután, mivel dátum formátumot kapunk, jobb klikk cellaformázás- kategória: egyéni. Itt a formátumkódnál normálra kattintasz- kitörlöd és be írod, hogy 0"éves" majd leokézod.

A formátumkód fölött a minta már ki is írja neked, hogy 24éves (az én példámban). Ezután már csak lehúzod, lemásolod. Ennyi.Remélem érthető :)

2011. dec. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek :)
2011. dec. 28. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!