Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxon lehet normálisan...

Linuxon lehet normálisan játszani?

Figyelt kérdés
Linux operációs rendszeren mennek a játékok ami a windows7-en is elfutnak?pl:Call of Duty-k,NFS-ek,METRo2033, BF3m GTA-k? és drivereket is lehet találni a géphez?sőt a jól halottam le is szedi magának?
2011. dec. 29. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Van pár játékból linux verzió is, illetve megoldható a dolog különböző emulátorokkal.

Pl.: [link]

2011. dec. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 P.O.C. ***** válasza:

Ahhoz hogy játszani tudsz DirectX szoftver kell, az pedig a Microsoft -é. Pár DX -es játékot azért rá lehet hack -elni Linuxra, de inkább csak az OpenGL -esek futnak.

Szóval a felsorolt játékok nagy részét felejtsd el Linux -on.

Az pedig megint csak túlzás, hogy a driver telepítés teljesen automatikus.


Ha nem akarsz lemondani a Linux előnyeiről, de játszani is szeretsz, akkor telepítsd Windows és Linux -ot is a gépre. (Nekem is így van, Win7 X64 vs Suse Linux Dual boot).

2011. dec. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Elvileg lehet. De ha még nem használtál soha Linuxot, akkor nem javaslom. Én egyszer megpróbáltam, de a Linux szinte minden szempontból annyira eltér a Windowstól, hogy órákig tartott rájönnöm, hogyan kell ezt/azt beállítani, telepíteni. Ezen kívül 2 nap alatt (utána visszatértem a jól bevált Win7-hez) sem sikerült beállítanom a többi otthoni, Windowsos géppel a hálózatot, hálózati nyomtató nem működött, satöbbi, satöbbi. Persze ha tapasztalt Linuxos vagy, akkor elvileg könnyű megoldani (suliban lehetett a Linuxos gépeken játszani). Vagy VMWare-ben csinálsz egy Windowsos virtuális gépet (nem javaslom, mert a virtuális gépeken csak hosszas trükközés árán van pl. 3D hardvergyorsítás, ami nagyon kell a játékokhoz), vagy a Wine nevű emulátort is használhatod, van róla részletes leírás a világhálón. Valószínűleg sehogy sem lesz olyan grafikád, mint Windowsban, és egyes játékok egyáltalán nem futnak Wine alatt, úgyhogy gondold meg.
2011. dec. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
@Sümegi Ambrus: Pedig pont a hálózat beállítása nem olyan nehéz. :)
2011. dec. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2011. dec. 29. 15:48
 6/10 anonim válasza:
@#3 Akkor biztos bennem van a hiba, de az Ubuntu nem volt hajlandó egyetlen Win7-es géppel sem kommunikálni (lehet, hogy zavarta a Win7-es "Otthoni csoport")
2011. dec. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Elnézést, OFF vége
2011. dec. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha Linux-on akarsz Windows játékkal játszani,ajánlom a PlayOnLinux neváű programot.A legtöbb disztróban a csomagkezelőből telepítheted vagy itt a hivatalos oldal:


[link]


Ez lényegében egy kiegészítő a Wine-hoz ami több mint 200 Windows játék telepítéséhez és futtatásához tartalmaz scripteket úgy nevezett prefix-eket,amiken keresztül mindent beállít és letölt,telepít ami kell a kiválasztott játék futtatásához.Valamint én azért is szeretem mert minden játékot külön virtuális meghajtóba telepít és minden játékra külön-külön kezeli a Wine-t,ezért a különböző beállítások nem akadnak össze.


Csak ajánlani tudom.


A Linux drivereket nem tölt le magátol,esetleg arról lehet szó hogy a telepítő alapból tartalmazza.A legtöbb disztró sok eszközhöz tartalmaz alapból drivereket,de gyakori nem ismer fel mindent vagy nem tökéletesen működik.Vannak olyan disztrók amik kifejezetten arra vannak kihegyezve hogy minél több eszköz,tökéletesen működjön közvetlenül a telepítés után.Például a PCLinuxOS ilyen:


[link]


De ha olyan disztrót használsz ami netalán nem ismer fel egy eszközt,akkor általában a csomagkezelőben,szoftverközpotnban találhatsz megfelelő vezérlőt.Na nem mindenre,ez az egyik hátránya a Linux-nak.Sok mindent működésre lehet bírni vele,de többségben van az amit nem.De ajánlom a fentebb amlített PCLinxuOS-t ezen nálam minden működik gond nélkül semmivel soha semmi gondom nem volt.Ha netalán nem ismert fel valamit,a csomagkezelőben (synaptic) mindég találtam megfelelő vezérlőt.

2011. dec. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Egyébként van némi igazság abban is, hogy leszedi magának. Az Ubuntu 11.xy amivel én próbálkoztam, az legalábbis szedett magának videokártya meg chipset drivert. Volt valami tálcaikon-féleség, amivel elő lehetett hozni egy driver-kezelő ablakot, és az letöltögetett magának mindent, ami szerinte kellett.
2011. dec. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az a progi amit mondasz egy olyan cucc ami felderíti a számítógépben lévő eszközöket és ellenörzi hogy melyikhez érhető el "nem szabad" vagyis zárt forrású driver és onnan tudod telepíteni ha azt akarsz használni nyílt forrású helyett.És igen lényegében úgy is lehet mondani hogy "magának leszedi" ha kéred.De a kérdező szerintem arra gondolt hogy telepítés során ha van net kapcsolat akkor leszedi ami kell autómatikusan.De ilyen nincs tudtommal egyetlen disztróban sem.Telepítés során max frissítéseket szednek le de driverekből csak azt telepítik vagy töltenek le frissebb verziót ami alapból mellékelve van a telepítőben.


Szóval ha mondjuk a scannered-hez nincs vezérlő mellékelve alapból az adott disztró telepítőjéhez,akkor a Linux disztró nem fogja magától megkeresni és leszedni a megfelelő vezérlőt.Telepítés után neked kell felkutatni a program forrásban,csomagkezelőben.

2011. dec. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!