Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudok boot-olhato iso...

Hogy tudok boot-olhato iso képfájlt készíteni a gápemre felmásolt windows 7 ultimate-ből?

Figyelt kérdés
Nem iso képfájlban van az baj!
2011. dec. 31. 15:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az egy kicsit baj...
2011. dec. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem is kicsit!
2011. dec. 31. 16:00
 3/15 anonim ***** válasza:
Bootolhatóvá lehet tenni, de ehhez nem értek. Én leszednék egy ISO-t azt annyi... De majd az okosok megmondják...
2011. dec. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát ez egy windows7 ultimate sp1 lemezképből rt7lite-vel általam módosított anyag lenne, de a rt7lite az istenért nem akarja megcsinálni a lemezképfájlt!
2011. dec. 31. 16:13
 5/15 anonim ***** válasza:

Gondolom ezzel dolgozol...


[link]

2011. dec. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
nem a képfájlt kell bootolhatóvá tenni, hanem az eszközt. Ez CD-k esetében nem is kell, mert az alapból bootolóeszköz, pendrive-nál viszont kicsit bonyolultabb. Kiírod CD-re, berakod a CD-t, újraindítod a gépet, megnyomod az F12-t (nem minden gépen működik), itt kiválasztod a bootoló eszközt (CD-meghajtó), és voila! Ha így nem jó akkor a BIOS-ban állítsd első helyre a boot menüben a cd meghajtót!
2011. dec. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"nem a képfájlt kell bootolhatóvá tenni, hanem az eszközt. Ez CD-k esetében nem is kell, mert az alapból bootolóeszköz, pendrive-nál viszont kicsit bonyolultabb. Kiírod CD-re, berakod a CD-t, újraindítod a gépet, megnyomod az F12-t (nem minden gépen működik), itt kiválasztod a bootoló eszközt (CD-meghajtó), és voila! Ha így nem jó akkor a BIOS-ban állítsd első helyre a boot menüben a cd meghajtót!"


Ne haragudj de ez egy akkora baromság amit írtál....


Az adathordozót kell bootolhatóvá "alakítani", vagyis kell rá egy bootszektor, mert enélkül nem tudsz egy lemezről bootolni. Bootoláskor egy csomó program kerül a lemezről a gép memóriájába és ezek futnak az oprendszer helyett. Megnézem, hogy egy filmes vagy MP3-as lemezt bebootolsz...

2011. dec. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Olvass, okosodj...


[link]

2011. dec. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen az általad linkelt progival dolgoztam és az oldalról is. Mindent lépésről lépésre megcsináltam, de amikor elkellene készíteni a lemezképfájlt akkor nem történik semmi. Kiválasztom a progiba hogy mit csináljon(create iso) és katt a make iso és ki is irja kész az iso pedig valójában nem csinálja meg a képfájlt!
2012. jan. 1. 09:22
 10/15 anonim ***** válasza:

Fehersrac


Miután oprendszerhez készülő bootolóeszközről volt szó, valamiért eszembe sem jutott MP3-ról bootoltatni... Lehet én vagyok a hülye, de tudtommal csak CD-ről és pendrive-ról lehet bootolni....

2012. jan. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!