Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » WinXP telepítése Win7 helyére?

WinXP telepítése Win7 helyére?

Figyelt kérdés

Az érdekelne hogy ismerősömnek feltett win7 64 bites OS-t miért nem engedi lecserélni. WinXP-re? A bit miatt mert az XP 32-bites. Ha az a baj akkor mit kell tenni h lecserélje rá?


válaszokat köszönöm :-)


2012. jan. 4. 07:01
 1/4 detronic ***** válasza:

Teljes, új telepítés kell ha ugyanarra a partícióra akarod tenni. Nem os-ből hanem cd-ről indítva a win7-et formatálni.

Vagy másik particíón elmegy a kettő egymás mellett is.

2012. jan. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

SATA driver is hiányozhat az xp telepítőjéből. Vagy integrálod, vagy átállítod a BIOS-ban a HDD-t SATA-ról IDE-re, akkor felmegy.

Cd-ről bootolva, teljes telepítés. Ha két oprendszert akarsz egy gépre, előbb az xp-t kell feltenni, utána a win7-et. A win7 által létrehozott c-partíciót, és a kb 100 MB-os partíciót is törölni kell, utána partícionálni xp alól, hogy indításkor csak az xp induljon és ne jelenjen meg a win7 indítás lehetősége, holott már le lett törölve.

2012. jan. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy boot-os telepito CD-vel telepitsd at.

A BIOS-ban allitsd be, hogy a DVD meghajto induljon eloszor, ne a winchester. Inditsd ujra a gepet, elindul a telepito CD. Ott formazd le a Win7 particiojat es rakd ra az XP-t.

2012. jan. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

erre gondoltam én is és ki is róbáltam h cd-ről indítom, de nem indult el vagyis akkor a cd a rossz.


köszi a válaszokat

2012. jan. 4. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!