Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az utorrentnél a fájldarabkák...

Az utorrentnél a fájldarabkák letöltése egy meghatározott sorrendet követ vagy véletlenszerűen történik?

Figyelt kérdés
A neten ugyan írják, hogy véletlenszerű, azonban mégis kétségeim vannak, mivel többször előfordult, hogy egy film vagy e-book letöltése megakadt nálam pl. 70%-on, és mindenkinek ugyanígy, 70%-on volt meg, akihez kapcsolódni tudtam.....na most, logikus, ha az a 70% nem az a 70%, ami nekem van meg, azaz eltérő a sorrend, akkor le tudtam volna tölteni további fájldarabokat is másokról, ahogy ők is rólam, így bár eleinte mindenkinek 70% volt, mégis (ha nem is teljesen) el kellett volna érni a teljes 100%os letöltést. Ha viszont egy sorrendet követ a kliens, akkor mindenkinél meg kell, hogy álljon 70%-on, ha csak mindenkinek ennyi van meg és nem több, ez logikus, akkor miért írják mindenhol, hogy véletlenszerű? Tud valaki erre logikus magyarázatot?
2012. jan. 9. 11:21
1 2
 1/11 _Zoldike_ ***** válasza:
Ha nincs seed, csak peerek toltenek egymastol/nak, akkor sajnos elobb utobb oda jut, hogy barmennyire is veletlenszeru, ugyanaz a 70% lesz mindenkinel, mert a semmibol nem tud biteket gyartani...
2012. jan. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Viszont ha 1szer valakinek volt 70%-ig ő továbbosztotta az ő 70%-át és még így tovább akkor mindenkinek csak a fájl 70%-a lesz meg és mindenkinek ugyanaz a 70%, hiszen az eredeti forrás csak annyit adott tovább a letöltőknek.
2012. jan. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Reméltem, bekapcsolódik majd egy olyan peer, akinek nem az a 70% van meg, mint nekem, sőt lehet, hogy csak 40%ja van, de pont a hiányzó darabkákkal rendelkezik, de ilyen még soha nem fordult elő....mindig pontosan OTT akadt meg, ahol a többieknél is, ha 70% volt nekem, akkor másoknak is, ha 20, akkor a többieknek is 20%, ha 25 akkor másoknak is 25...figyeltem a klienst és olyan kapcsolat nem volt, amiben "reménykedtem" föntebb...
2012. jan. 9. 11:38
 4/11 A kérdező kommentje:
És igen, valóban nem volt seed egyáltalán, csak a peerek töltögettek egymásról....
2012. jan. 9. 11:40
 5/11 anonim ***** válasza:

Ezek alapján 1 db seeder volt, a peerek egymás között már kicseréltek minden adatot. Ha ő csak 70%-ot osztott meg, a többieknek sem lehet meg több.


Van egy olyan beállítás feltöltéskor, hogy "kezdő seed", ilyenkor nem ugyanazt a szeletet küldi minden letöltőnek a seeder, hanem mindent egyszer, sorban. Így az első megkapja az elsőt, a második a másodikat, a harmadik a harmadik. Az első átadja az első szeletet a másodiknak és harmadiknak, a második a másodikat az elsőnek és harmadiknak, a harmadik a harmadikat az elsőnek és másodiknak. Ezzel felgyorsítható a feltöltés, mert nem 3x3 szeletet osztottál meg, hanem 3x1-et, és azt a letöltők egymás között osztották meg. Ebben csak annyi a hiba, hogy ha a feltöltő kiszáll 70%-nál, akkor a többi szelet hiányos, és a többi letöltő is csak ezt a 70%-ot tudja szétosztani az új belépőknek.

2012. jan. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Lehet, a régebbi torrentek így "halnak el", hogy a végén már csak X mennyiségű fájldarabka kering a neten, de senki sem rendelkezik már az eredeti 100%-al. Egy idő után minden peer eléri az X mennyiséget, ahogy egymásról töltöget, de az használhatatlan, mert hiányos....most van egy filmem, ami 91%-on akadt el két hete, egy csomóan csatlakoztak azóta hozzám, és már mindenkinek 91%, de sajna így nem lehet lejátsszani....remélem, valaki seedbe fog állni
2012. jan. 9. 11:53
 7/11 A kérdező kommentje:
Na ez jó ötlet eza "kezdő seed" beállítás. Ezt meg fogom csinálni! Az új utorrent 3.1-ben azonban még nem találtam meg ezt a beállítást....(tegnap frissítettem a régiről)
2012. jan. 9. 11:59
 8/11 A kérdező kommentje:

Megtaláltam a választ! Most néztem utána a super seed vagy kezdő seed néven a neten. Én is fel szoktam tölteni egy torrent oldalon és eddig elég lassú volt a feltöltésem, most legalább felgyorsíthatom ezt is....

a lényeg, hogy mindenki, aki rólam letölt, nem ugyanazt a fájlszeletkét kapja, hanem mindig másikat és egymás között is cserélgethetik (de ezt be kell állítani a kliensben), így sokkal gyorsabb a feltöltés a kommentek szerint....én még nem próbáltam.....tapasztalatok?

2012. jan. 9. 12:13
 9/11 csacsi2 ***** válasza:
A szuperseed csak akkor jó, ha te vagy egyedüli seeder! Amikor letöltesz egy torrentet nézd meg a seed-eket ne érjen meglepi! A sorrend a következő Aki gyorsan tölt fel ahoz gyorsabban kapcsolódnak a szeletért és gyorsabban kapja is meg. Az erősebb kutya esete, előbb kap csontot!!!
2012. jan. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Amit én töltök fel, az még senkinek sincs meg, ha van időm, könyveket szoktam beszkennelni és E-Book-okat töltök fel. Előtte mindig alaposan körbenézek a neten, hogy ha már valaki megtette, ne fáradozzak fölöslegesen!

Van, amit megveszek vagy kikölcsönzök vagy kölcsönkérek vkitől....a lényeg, új kiadás, népszerű, érdekes legyen, ...emiatt nem mindegy, hogy töltök föl, mivel kezdetben én vagyok az abszolút egyetlen. Volt bizony úgy, hogy a 100 MB-os E-Book feltöltése már 300 MB-nál járt, azaz 3X-os aránnyal, de a hozzám kapcsolódottak még csak 60%-nál jártak mindannyian, azaz teljesen még senkinek sem volt meg! Már szerettem volna lefeküdni és kikapcsolni a gépet, de mégsem tettem, megvártam, míg letöltik....ez még jó félóra volt!

Most kipróbáltam a kezdő-seed opciót tegnap egy új E-Book-nál és figyeltem, hogy a 20 hozzám kapcsolódott peer hol tart és én hol tartok, és örömmel tapasztaltam, hogy 1.0 aránynál nálam, azaz a teljes feltöltésnél már mindenkinek 100% lett! Ha nem állítom be ezt az opciót, órákig tart egy 100 MB-os kis vacak E-Book feltöltése, ha sokan kapcsolódnak hozzám egyszerre és csak rólam töltenek és egymást kihagyják...de ha mindenki más file darabkát kap, egymásról is töltögetnek,..szóval a legutóbbi feltöltés már sokkal gyorsabb volt, köszönöm a segítséget, meg vagyok elégedve!

2012. jan. 24. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!