Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért írja ki ezt a windows?

Miért írja ki ezt a windows?

Figyelt kérdés

Azt szeretném beállítani, hogy alapértelmezetten a C meghajtón lévő windows-ot indítsa el, ne pedig a D-n lévőt, de amikor a Rendszerkonfigurációs panel-en a "Törlés" gombra nyomok azon a windowson, amit egyértelműen törölni szeretnék, és azt alkalmazni szeretném (mármint a beállításokat) a következőt írja ki:


"A rendszerkonfiguráció nem tudja elmenteni az eredeti rendszerindítási konfigurációt a későbbi visszaállításhoz. A rendszerindítás módosításai visszaállításra kerülnek


A rendszer nem találja a megadott elérési utat."


Mit tegyek?


2012. jan. 9. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Formázd le a d meghajtót!
2012. jan. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam már rá, de nem engedi megformázni, azt írja hogy "Használatban van" pedig semmi nincs rajta, megnéztem rejtett fájlok bekapcsolva-módban is, ott van a lapozófájl, amit kikapcsoltam, hogy ne használja, de még mindíg nem tudom kitörölni onnan...Elegem van már a windows-ból, milyen dolog ez hogy a felhasználó nem törölhet azt amit akar...elcseszi? kit érdekel, de legalább hozzáfér az ember a saját fájljaihoz...
2012. jan. 9. 18:52
 3/9 csacsi2 ***** válasza:

A biosban állítsd be hogy a c- bootoljon elsőnek. Amennyiben úgy lett a win-re win telepítve, az beírta magát a boot.ini fájlba, azt kellene megszerkesztened! A boot.ini rejtett fájl a mappabeállításoknál beállíthatod, hogy megjelenítse és a c meghajtó gyökérkönyvtárában találod, jegyzettömbel szerkesztheted!


Ilyesmit kell láss 1 oprendszernél:


[boot loader]

timeout=3

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar"


Ha kettő van akkor +

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional(2) - magyar"


Innen töröld ami nem kell, vagy legalább is állítsd az elsőre!

Itt a hivatalos leírás:

[link]


Ne rontsd el mert nem fog indulni egyik sem!!!

2012. jan. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 csacsi2 ***** válasza:

Gondolom azért nem engedi formázni mivel az indult el és saját magát nem tudja!

A másik ha gondjaid vannak fájlok törlésével, használd az unlocker -t, amit lehet futó oprendszer alatt azt letörli!

2012. jan. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem arról fut! C-ről fut a windows, ezt ellenőriztem, a D-n lévő windows német nyelvű betöltőképernyővel rendelkezik, mert minden németre lett állítva, a C-n futó pedig magyar, szóval el tudom dönteni melyik melyik, mindjárt kipróbálom a boot.ini szerkesztését
2012. jan. 9. 19:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Tedd be a telepítőlemezt, indítsd el, töröld a d meghajtót, és hozd létre újra!
2012. jan. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sikerült! Bár a D meghajtót nem tudom még mindig formázni, de már a C-n lévő rendszert bootolja be! Köszönöm a válaszokat, majd csak kitalálom hogy kell formázni a D-t, illetve hogyan kell megoldani! Zöldek mentek
2012. jan. 9. 19:10
 8/9 csacsi2 ***** válasza:
Attól még a c:\boot.ini indítási bejegyzései ottmaradnak, hiába formázza le a d meghajtót, indításkor azt fogja keresni!
2012. jan. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 csacsi2 ***** válasza:

Amennyiben nincs lapozófájl a D -n akkor elvileg simán formázza. Nem lehet, hogy valami oda lett telepítve amit a C -s win használ?! Nézd meg a feladatkezelőben nem fut -e valami a d- meghajtón. Formázd Meg parancssorból a format parancssal help: format /?

Használd /X kapcsolóval, ilyenkor leválasztja!

2012. jan. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!