Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Alapértelmezett kulcstartó...

Alapértelmezett kulcstartó jelszavát hogyan tudom megváltoztatni LINUX MINT 9 XFCE-n?

Figyelt kérdés

Igazság szerint anyukámék gépén történt egy "jelszó megadás", de senki nem tudja, hogy ki mit írt bele, ezért nem is fogad el semmit.Szerettem volna beállítani,de mire hazamentem valaki beírt valamit.

TALÁLGATÁSOKKAL NE ZAKLASSATOK,CSAK AZ ÍRJON,AKI TUDJA A MEGFEJTÉST!!!


2012. jan. 9. 19:57
 1/7 zeronibble ***** válasza:
Alkalmazások menü Kellékekben Jelszavak stb nevű, ott keresd meg a login kulcsot, jobb klikk és törlés. Ha nem találod menüben, seahorse a neve a kulcstartós valaminek. Remélem bejött a tipp, tényleg nem tudom, hogy igazam van-e :)
2012. jan. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 zeronibble ***** válasza:
Egyébként a saját jelszavadat kérheti törléskor, és jó ha admin vagy.
2012. jan. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Khm......

Első, nincs ilyen a Mintben nálam, hogy alkalmazások-jelszókezelő stb...

"Sajnos" ez nem teljesen UBUNTU.

A laptopon ubi van és ott megvan!

Második, a Seahorse NINCS telepítve a rendszeren és már itt is zsákutcába futottam tegnap!

Ezeket már pár órás vakarászás után megtaláltam a neten.

Aztán próbáltam törölni a rendszerben a keyring-eket, majd restart de ez sem csinált semmit.

Amúgy köszönöm a fáradozást!

Szerintem terminal-ban kell valamit terrorizálnom majd!De mikor hazamegyek, az egy pár hét és addigra megkerül a megfejtés!Remélem.

2012. jan. 10. 09:37
 4/7 A kérdező kommentje:

Megvan:


A /home/saját könyvtárad/.gnome2/keyrings -( rejtett fájl )- ezt a keyrings-et kell törölni és reset-el!

Mikor újraindítottam a rendszert, akkor igaz mindent elfelejtett, de kezdi előröl a dolgot.Ha nem adsz meg semmit, akkor nem csesztet többet, de ha új jelszót adsz meg, ezentúl az fog működni!

2012. jan. 10. 10:36
 5/7 zeronibble ***** válasza:

A pengeség! :)


Csak egy megjegyzés:

"Ezeket már pár órás vakarászás után megtaláltam a neten."

Tárolókban ott van, Synapticból telepíthető, ahogy szinte minden, amit egy páran már boldogan használnak.

2012. jan. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az lehet!

Aki tudja mit kell nézni, annak gyerekjáték.De nekem, fingom sem volt róla, hogy egyáltalán mit is kell nézni, annak ez bonyolult.

Örülök, hogy te ezt vágod.

Én meg tudom, hogy mit eszel a kenyérben!

2012. jan. 11. 16:03
 7/7 zeronibble ***** válasza:
Hát, akár hiszed, akár nem, igencsak szeretem a saját készítésű kenyeret.. Ez ilyen linuxboozie ártalom lehet, mint az a rohadt bringázás (így télen)... Egyébként a súgó kegyetlen jó szolgálatot tesz, nagyon színvonalas, és hamar megtanít az alapokra. Minden másra (de alapokat tanulni ugyanúgy) ott az ubuntu.hu, ingyenes e-tankönyvvel, segítőkész fórumtársakkal, ilyesmi.
2012. jan. 12. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!