Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A pendriveomnak akarok új...

A pendriveomnak akarok új ikont készíteni. Hogyan? BŐVEBBEN LENT.

Figyelt kérdés
Photoshop CS5t használok, próbáltam átlátszó háttérrel,kisebb mérettel, de nem akar átváltani. Windows7 -em van, nem tudom számít-e, és tudom, hogy más op. rendzserekben nem biztos, hogy jó lesz, de én win7-en fogom használni csak szerintem. A lényeg: hogyan tudnám átváltani egy saját készítésű képre az ikont? Más programmal esetleg?
2012. jan. 10. 19:09
 1/4 Shai-Hulud ***** válasza:

A pendrive gyökér könyvtárába (tehát a legfelsőbe) csinálj egy "autorun.txt" nevű szöveg állományt, ezt nyisd meg a jegyzettömbben (ez az alapeset), és írd be az alábbi sorokat:


[autorun]

icon=iconnev.ico

label=pendrivenev


Majd mentsd le, és nevezd át "autorun.inf"-re.

Az "iconnev.ico" (ami persze az általad készített ikon neve) állományt másold be ugyanide.

A "pendrivenev" lesz a pendrive megnevezése a Windows alatt.


Ha lehúzod, majd ismét csatlakoztatod a pendrive-ot, akkor már ezzel az ikonnal és névvel kell megjelennie.


Pedro

2012. jan. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi, ez bevált.:D akkor most már csak 1 normális hátterű ikont kell csinálnom.:)
2012. jan. 10. 19:34
 3/4 Shai-Hulud ***** válasza:

Javaslom az alábbi icon szerkesztőt, nagyon jó.

[link]


Pedro

2012. jan. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
na, ezzel azonnal tudtam csinálni egyet..:D majd valami komolyabbat is csinálok, de megint köszi .;)
2012. jan. 10. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!