Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 3D Studio MAX vagy Maya?

3D Studio MAX vagy Maya?

Figyelt kérdés

Szeretném elkezdeni az egyik program használatát, mert amit én most használok (CINEMA 4D), nem használják sok helyen.


Ezért kérdezem, melyik programot célszerű választani? Csak Cinemában van tapasztalatom.


Engem személy szerint a Maya jobban meggyőzött, de azért felteszem a kérdést.


Szóval melyik a jobb választás?


2012. jan. 10. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Ahogy én tudom 3ds maxot inkább modellezésre, a mayat inkább animációra használják, bár alap dolgokra mind a 2 tökéletes. 3ds max talán ismertebb.
2012. jan. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt szokták mondani, hogy Maya egy kicsit egyszerűbb, de rosszabb a menü-logikája, és sokan csak karakter-animációra tartják jobbnak a maxnál. Azt is mondják, hogy a megfellő pluginokkal a max jobban és hatékonyabban renderel.
2012. jan. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én igazából úgy tudom, hogy mind a két programot lehet használni modellezésre, illetve animálásra.


A menü logika viszont nekem személy szerint fontos, és mondjuk a karakter animációkat CINEMA-ban csinálom, tehát az nem gond.


Az viszont még fontos, hogy pluginokkal kiegészítsem, valamint a renderelés is gyorsabb legyen.

2012. jan. 11. 13:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát nincsen sok különbség köztük, főleg mióta mindkettő Autodesk. A 3dsmax-ot viszont sokkal többen használják mint a Maya-t , szóval ebből a szempontból az jobb. Plugin mindkettőhöz van bőven, script-et is lehet írni. Renderert meg választasz egy külsőt. Gondolom ha karakter-animálsz, úgyis vágod a témát a-z ig, szóval nem is írok feleslegesen, nem lesz egetverő különbség a C4D-hez képest.

Én személy szerint a 3dsmax-ot ajánlanám, mivel jómagam is azt használom, esetleg ha valami kérdésed lenne vele kapcsolatban, szívesen válaszolok

2012. jan. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!