Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows Xp Sp3 kérdés?

Windows Xp Sp3 kérdés?

Figyelt kérdés
előre aktivált sp3, érdemes felrakni?
2012. jan. 13. 20:28
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Sajnos én nem igazán értek hozzá , mert még nem csináltam ilyet de arról már hallottam amit az előzp hozzászóló írt hogy iso képfájl kell kiírni és arrol bootol .

szóval akkor az nem jó az a zip fájl , lehet abból esetleg iso-t csinálni, vagy nem?

2012. jan. 13. 23:57
 12/14 P.O.C. ***** válasza:

A zip teljesen alap tömített formátum, általános iskolai tananyag, hogy hogyan kell kicsomagolni.

Millió program van rá, Total Commander, WinRAR, WinZIP, 7-zip és még estig sorolhatnám. Ha jól emlékszem még a Windows XP is alapból ki tudja tömöríteni.

Ja és nem magát az iso fájlt írd lemezre sima adat lemezként, hanem a CD íróprogramot CD kép felírása funkciót használjad. Hisz maga az iso nem csak a telepítőfájlokat tartalmazza, hanem a lemez minden egyéb beállítását is, többek között a boot szektort.

2012. jan. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves P.O.C.

Itt nem az a lényeg, hogy a zip fájlt mivel lehet kicsomagolni, valószínűleg a kérdező is tisztában van vele.

A baj az, hogy kitömörítés után nem egy ISO fájlt kap, hanem azokat a könyvtárakat, fájlokat, amiket az ISO fájl eredetileg tartalmazott. Ha ezt kiírja CD-re, nem fog bootolni.

Tehát a zip fájl készítője nem magát az ISO fájlt tömörítette, hanem az ISO fájl tartalmát. Vagyis bemountolta egy virtuális meghajtóba, megnyitotta a meghajtót és az ott található könyvtárakat és fájlokat zip formátumba tömörítette. Ha jól akarta volna csinálni, akkor egyszerűen magát az ISO fájlt csomagolta volna zip formátumba, aminek egyébként szerintem semmi értelme.

Ennél érthetőbben és világosabban nem tudom leírni.

2012. jan. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 P.O.C. ***** válasza:
Ja értem, bocs. Nem tudtam, hogy ilyen hülye a feltöltő. Igaz én még sosem szedtem le, csak hirtelen ezt találtam neki.
2012. jan. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!