Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ezekre a gépekre milyen...

Ezekre a gépekre milyen Windowst installáljak?

Figyelt kérdés

Adott két asztali gép, az egyik


AMD Athlon64 3800+

3 GB DDR

Radeon x1300 256mb PCI-E


a másik pedig


Intel Pentium 4 3.20 GHz

1 GB DDR

Radeon 9550 128mb AGP


Ez két otthoni gép, ezenkívül van egy notebookom is. A két otthoni közül az erősebbiken eddig Windows 7 futott, a notin is, de azt vettem észre, hogy 2-3 hónap alatt bármit csinálok, bárhogyan optimalizálok mindent, pucolom a registryt, adok neki rengeteg virtuális memóriát, egyszerűen használhatatlanul belassul a rendszer, újrahúztam egy ideig mindig, de már unom. A notin most Linux van és boldog vagyok vele (opensuse meg fedora is volt, most ubuntu, nekem tökéletes). Itthon azonban muszáj a Windows a többiek miatt. Gondolkozom, hogy visszaálljak a nekem gyorsabbnak tűnő Win XP-re, de azért húzom a szám. Jó lenne a Win 7, ha nem lassulna be ennyi idő után. Mit javasoltok? (A két asztali közül a gyengébbiken XP volt, most épp semmi, arra sem tudom, mi kerüljön.)


2012. jan. 18. 17:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"Itthon azonban muszáj a Windows a többiek miatt"


Miért a többieknek akkora gondot jelent hogy a kék e betű helyett a tűzrókás ikonra kell kattintani?


Amúgy az általad vázolt két lehetőség van csak akkor. Vagy egy lassú Win7, vagy egy elavult xp.

2012. jan. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem kizárólag internethasználatra terjed ki az itthoniak géphasználata azért, és amúgy is tiltott az Internet Explorer használata a lakás területén belül. :D Én csak azt nem értem, mitől lesz lassú a Win 7 az előbb említett gépen, amikor jócskán túllépi a rendszerkövetelményeket?
2012. jan. 18. 17:31
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Xp a leggyorsabb legkiforrottabb még mindig.
2012. jan. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 lindmayer ***** válasza:

evvel az utolsó hozzászólóval vitatkoznék...

a hetesnek azért érdemes a két magos proci(bár elfutna a gyengébb gépen is)

idővel feltelepülnek mindenféle program, ami nagyon lelassíthatja

nyugodtan felteheted az xp-t próbaképp, hátha nem lassul be 2-3 hónap múlva

de miért nem jó a többieknek a linux? valamilyen windows pecifikus programot, játékot használnak?

2012. jan. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Játékok miatt főleg. Igen, én is vitatkoznék az XP-s hozzászólóval. Tény, hogy a Windows 7 jól működik addig, amíg még gyors. Eleinte még gyorsabb is, mint az XP volt. Csak később kezdenek el gondok lenni.
2012. jan. 18. 18:26
 6/13 anonim ***** válasza:
Melyik win7 raktad fel?
2012. jan. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem esetleg rakj fel egy Win7 Startert. Vista nem jöhet szóba?
2012. jan. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 lindmayer ***** válasza:

a vista nem jobb a hetesnél

a 7 starter meg csak két giga memóriát kezel, ha az emlékeim nem csalnak

2012. jan. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
És az XP jobb??? Tudom, hogy nem jobb a 7nél a Vista...
2012. jan. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor tegyél fel Win7 Home Basic-et :)
2012. jan. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!