Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha rar-ba tömörítem a letöltöt...

Ha rar-ba tömörítem a letöltött filmjeimet a mappámba, akkor nem terheli meg annyira a gépet?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre, minél több filmet töltök le (nem online)

annál lassabban tölt be a gépem, mikor bekapcsolom.

Már a 250 GB-ból 104-et a filmek foglalnak el.

És sajnos nem lett particionálva.


Szóval érdemes rar-ba visszatennem őket?

Mert most egyiket betömörítettem, és ugyanannyi MB-t ír rá.


Bocs ha kicsit zagyválok, de ántitálentum vagyok eléggé.


Ha az nem segít, akkor mit tehetnék,hogy ne legyen ennyire terhelt a gépem?


Nem akarom sem letörölni, sem kiírni dvd-re.



2012. jan. 19. 17:50
 1/9 P.O.C. ***** válasza:

A tömörítésnek semmi értelme nincs. És attól sem lesz lassabb a géped, hogy a vinyó x % -át filmek foglalják el.

Igaz, sokkal egészségesebb ha az adatok külön partíción vannak.

2012. jan. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Jack Jonson ***** válasza:

nem, csak több helyed lenne, teljesen felesleges szerintem a legjobb megoldás hogy kiirod dvdre interneten veszel 200 darabot

[link]

vagy az ha 20000ftért veszel egy külső usb-s merevlemezt 500gbost és rárakod a filmeket, énis így csinálom.

2012. jan. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem tök fölösleges rarba csomagolni...

Esetleg nem töredezett a meghajtód?

2012. jan. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Eleve tömörített tartalmat nem tudsz jobban tömöríteni, ilyenkor csak több fájl helyett 1 lesz, és mindig csomagolgatni kell a használathoz. Felesleges tömöríteni.


Töredezettség-mentesítsd inkább, és akkor minden adattöredék egymás mellé kerül, az javíthat a teljesítményen. Alapvetően nem attól lesz lassabb a gép, mert több adat van rajta. Idővel megtelik szeméttel vagy olyan programok futnak feleslegesen, amik csak használják a RAM-ot, de nem is kellenek.

2012. jan. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Csak megerősítésképpen írom. Nem kell tömöríteni illetve felesleges. Töredezettségmentesítés és CCleaner... Link


[link]

2012. jan. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, mindig megcsinálom ezeket, lemezetöredezettség, ccleaner, stb, amit csak tudok, sajnos ettől nem jobb, amúgynem is elviselhetetlenü rossz, csak utálom kivárni azt a másfél percet , míg használni tudom a bekapcsolástól számítva, és eme ötletem volt, hátha segít.

De ha nem , hát nem!


Mindenkinek köszi a válaszokat :)

2012. jan. 19. 18:35
 7/9 anonim ***** válasza:
akkor csak egyszerűen elavult és lassú a géped, arra meg nincs program...
2012. jan. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Még valami, ha újraírható dvd-t vennék, ezek jók?

Mert sokszor letöltök minisorozatot, és azt jobb szeretem kiírva megnézni DVD-n.


(terehes vagyok, és itthon kényszerülök feküdni, azért ennyire ráérős az életkém :( )

2012. jan. 19. 18:42
 9/9 A kérdező kommentje:

ASUS K5OIN

pent.T4300 , GB mem, HD250GB,

ezem van

2012. jan. 19. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!