Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit csináljak, hogyha egy...

Mit csináljak, hogyha egy program eltávolításakor azt írja ki a gép, hogy nem elégségesek a jogaim az x eltávolításához és hogy forduljak a rendszergazdához?

Figyelt kérdés
2012. jan. 27. 22:59
 1/5 anonim válasza:

Nemigen tudsz mit csinálni, az a helyzet. A modern rendszerek jogosultsági struktúrája nagyon erősen áthatja a működést, amire egy rendszergazda - a teljes jogkörével - jogosult, annak egy normál felhasználó csak kis részét csinálhatja.

Jelen esetben a programot csak rendszergazdai jogkörrel lehet levenni. Ha van rendszergazdai felhasználóneved és jelszód (saját notebook vagy gép esetén kell legyen), akkor jelentkezz be vele és úgy töröld. Ha nincs, akkor tényleg a rendszergazdához kell fordulni.

Más kérdés, ha azt gyanítod, hogy a progi, amit törölni akarsz, rosszindulatú valami, amit nem tudni, hogyan került oda.

2012. jan. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De egyébként nem az a rendszergazda akié a gép? Mindjárt megpróbálom azt, hogy csinálok jelszavat a rendszergazdai felhasználóhoz és úgy jelentkezek be, hátha sikerül.

Egyébként nem rosszindulatú a program, csak egyszerűen elakarom távolítani.

2012. jan. 28. 11:58
 3/5 anonim válasza:
Igen, ha tudod a rendszergazdai jelszót (van egy rendszergazdai bejelentkezőnév a gépeden, de ez nem feltétlen az, amivel nap mint nap belépsz), akkor mennie kell.
2012. febr. 14. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
elképesztő, hogy a win7 mennyire nem felhasználóbarát. Én kettő gépen dolgozok egyszerre. az egyiken xp van, a másikon win7. Az xp az olyan, mint a kezesbárány. Gyakorlatilag, mintha előre tudná, h mit akarok csinálni, és minden megy mint a karikacsapás. A win7-től kivagyok. jelenleg nem tudok törölni én sem egy programot a gépről, mert nincs hozzá jogosultságom. De még van egy tucat problémát fel tudnék sorolni. Olyan, mintha rendőrök, vagy navosok állították volna össze a programot, hogy a végeredmény az legyen, hogy legyen rend, és fegyelem, még akkor is ha az a felhasználhatóság kárára megy.
2013. okt. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 carlrazor válasza:
nekem is pont ugyanez a problémám, csak hahó, ÉN VAGYOK A RENDSZERGAZDA..... na akkor mivan?
2015. aug. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!