Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshopban hogyan készítsem...

Photoshopban hogyan készítsem el a körvonalat?

Figyelt kérdés

Tehát van egy rajzon, bescannelem, megnyitom photoshopban, és szeretném a vonalakat szép feketére meghúzni. Ti mit ajánlotok, vagy mit szoktatok használni? Esetleg vektoros rajzolást, mert ugye az a görbe vonalakhoz tökéletes.

Ha válaszoltok kérlek írjatok le egy menetet hogy hogyan csináljátok, lépésről-lépésre ha lehet :)



2012. jan. 29. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:

A Photoshop raszteres, ott képpontokkal dolgozol. Vektorosnál vannak vektorok, az viszont nem Photoshopban van, hanem Adobe Illustrator-ben.


PS-ben tollal végig kell rajzolni az összes vonalat, majd azt erősíteni. Vagy ha egyszínű a kép, színtartomány-kijelöléssel a színt kijelölni, majd a képkorrekciókban ráerősíteni.

2012. jan. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én ilyen rajzok átrajzolásához a pentoolt használom, amihez itt van egy jó kis video : [link]

Pont egy rajzon mutatja be, uh még ide is vág :D

2012. jan. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem, hogy a videoval ellentétben, neked nem a shape layerst, hanem a path-ot kell választani, közvetlen mellette, így csak körvonalat kapsz, nem lesz kitöltve.


Ha megvan a körvonal, válassz ki egy neked megfelelő ecsetvastagságot, ugyan úgy convert point tool segítségével jobb klikk a kijelölésen, stroke path. Ott kiválasztod a brush opciót, és a már előre beállított ecsetvastagságú lesz a körvonal.


Ha valami nem megy, nyugodtan írj pm et és segítek, de ha kicsit próbálgatod, biztosa hamar kitapasztalod hogy is kell.

2012. jan. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én csak simán varázspálcával kijelölném az összes tiszta részt amit nem akarok szinezni,kijelölés megfordítása,

esetleg szegély finomítása ha van rá szükség és elkezdenék szinezni, egy másik rétegen...


így nem tudsz kimenni a vonalból...

2012. febr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítségeket, szerintem meglesz :)
2012. febr. 1. 15:04
 6/6 anonim ***** válasza:
a varázspálcás mód se rossz, de nem mindenki húz elsőre tökéletes vonalat, én sem. Be szkennelve, meg amúgy is romlik a minőség, és egy szépen kifestett képhez, nem illenek az eredeti vonalak.
2012. febr. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!