Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a legjobb oprendszer...

Melyik a legjobb oprendszer választás?

Figyelt kérdés

Olyan kellene ami RETTENTŐEN GYORS, BIZTONSÁGOS, STABIL, MEGBÍZHATÓ, KIS ERŐFORRÁSOKAT ZABÁLÓ.

Multimédiára, internetre (torrent), irodai dolgokra, esetleg játékokra.

Xp-t már nem szeretnék, Win Vista vagy 7 - nos ezek nem izgatnak már, túl sok a gond velük nekem (állandó biztonsági problémák, vírusok, lefagyások, driver és egyéb kompatibilitási gondok)... Tehát valamilyen Linuxra lenne szükségem, de mivel sok van, Ti melyiket tartjátok a leges-leges-legjobbnak? :) ja és miért pont az?


Köszönöm.



2012. jan. 31. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"állandó biztonsági problémák, vírusok, lefagyások, driver és egyéb kompatibilitási gondok"


Erre szokták mondani, hogy a probléma a monitor és a szék között van. Komolyan gondolod, hogy ha egy windows rendszert nem tudsz rendeltetésszerűen használni, akkor elboldogulsz majd a linux-szal?


Linux:

[link]


Babáknak:

[link]

2012. jan. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Xubuntu, vagy Lubuntu, ha nagyon kezdő vagy, de ha hajlandó vagy egy kicsit tanulni, akkor Puppy, DSL vagy más kicsi Linux. Pillanatok alatt feláll, régi gépeken is jól megy, az újakon szinte hasít.
2012. jan. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

Én a Debian-t ajánlom nagyon gyors átkozottul stabil,keveset is eszik.Nagyon szuper oprendszer,én imádom.

De nem feltétlenül való abszolút kezdőknek.Szóval ha kipróbálod lehet szívni fogsz vele,de hidd el,megéri szánni rá egy kis időt.


Egyébként bármilyen Linux-ot is választasz driver és kompatibilitás terén több gondod lesz Linux-on mint Windows 7-en.Kevesebb eszközhöz van Linux kompatibilis driver mint Windows 7-hez.De lehet hogy amihez nincs Windows 7-re ahhoz van Linux-ra.Az én bluetooth adapterem olyan régi hogy Windows7-hez nincs driver,de Linux-on kifogástalanul működik.Szóval azért jól is járhatsz de végeredményben több cucc van ami Linux-on nem működik mint Windows 7-en.


Fenyegetések terén sem annyira biztonságos a Linux mint sokan gondolják.Linux-ra is van azért jó pár vírus és kémprogram ráadásul ezeket néha sikerül becsempészniük a csomagokba vagy letölthető témákba hála annak hogy nyílt forrásúak.Pár éve például egy levelező programba csempésztek be egy keyloggert.Nem rég pedig egy ablak témába egy trójait meg hasonlók.Szóval azért Linux-on is van mitől tartani,persze statisztikailag sokkal kevesebb az esély hogy bekapsz valamit de nem lehetetlen.Ám Windows-al ellentétben ha be jut valami kisebb az esély hogy elkapod mivel kevesebb antivírus közül tudsz válogatni amiknek a motorja nem is elég modern legalábbis a Linux verziónak,tűzfal meg nincs is csak a sajátja.

És antivírusból is gyakorlatilag csak egyetlen egy van ami tényleg említésre méltó a Nod32.A többi elég gáz.


Én imádom a Linux-ot és ajánlani tudom mindenkinek de ha biztonságról van szó én személy szerint nagyobb biztonságban érzem magam Windows alatt egy normális antivírus és jól beállított tűzfal társaságában mint abban "hinni" és bízni benne hogy Linux-on nincs mitől félni.

2012. febr. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért nekem éppen a Debian nem ismeri fel a hangkártyámat, időnként problémái vannak a videókártyával, meg hozzá kellett nyúlnom az fstabhoz is. Fvwm-et használok, de néha mégis nagyon lelassul. Egyébként nem akarom leszólni, jobban szeretem, mint a Windowst.
2012. febr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kezdőnek Ubuntu. Debian majd akkor, ha már konyít valamit a rendszerhez. SZVSZ.
2012. febr. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tom Benko ***** válasza:
Kezdőnek UHU, Ubuntu, Suse például. De készülj fel eleinte a szívások halmozott megjelenésére, mert szinte SEMMI nem úgy lesz, mint megszoktad.
2012. febr. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ylmf OS

Linux alapú oprendszer, kínai és angol változata van.

Az a különlegessége hogy nagyon hasonlit a win xp-hez és néhány xp progit futtat is.Nagyon jó windowsról linuxra térőknek.

2012. febr. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!