Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Új a gépem, és nem tudom...

Helpmeguys kérdése:

Új a gépem, és nem tudom milyen programok kellenek hozzá, segítséget kérnék, mik kellenek rá hogy elviselhető fps-em legyen? Paraméterek a leírásban.

Figyelt kérdés

Operációs rendszer:Win 7 64 bit

VGA:AMD Radeon HD 6570(1Gb)

HDD:1Tb

RAM:4Gb

PROCESSZOR:Intel iCore i5 4 magos

TÍPUS:Acer Predator G series G3610

(Catalyst Control Centre:VAN)


2012. febr. 1. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem túl érthető a kérdés..:S valahogy lénygretörőbben meg tudnád fogalmazni? driverek v mi? fps-t nem lehet növelni...:(
2012. febr. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát ha megnézed a gépet azt mondanád nevetve kéne vinnie lagg nélkül a legújabb generációs játékokat,mégis egy 2005-ös játékkal 60 fps-el szuttyogok,amit nem vagyok képes felfogni,hiszen az ajánlott gépigénynél 5x jobb,és egy fele ilyen jó gépen másoknak 300fps-ük van,de nem tudom milyen progik kellenének rá(Pl.:DirectX,FlashPlayer,ilyenekre gondolok,amik alap programok és kellenek a játékokhoz).
2012. febr. 2. 14:20
 3/11 A kérdező kommentje:
...Mondom máshogy:SZŰZ gép,nincs rajta semmi,csak DirectX meg Adobe Reader,tehát az alapkövek amik egyáltalán egy akármilyen 3d-s játékhoz kellenek.Ezen kívül milyen programok kellenek rá?Vidi kártya driver is frissítve volt.Mi lehet a gond?Miért viselkedik úgy mint egy gyengébb gép?Ez érdekelne,mik kellenének még?Java?.NET Framework?Nincs ötletem és nem akarok minden felesleges cuccot rátenni,ebben kérnék segítséget.
2012. febr. 2. 19:34
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezek közül főleg DirectX a fontos, Adobe Reader természetesen játékhoz nem kell!:D (ha csak nem a "Read Me!"-t akarod olvasgatni:))

Ha az Összes driver frissítve van, főleg a videókarié, akkor nem értem a dolgot, nem találkoztam még ilyen problémával, de ígérem utánakérdezek az (ehhez nálam IS jobban értő:D) ismerősök között.

Talán az Oprendszer lehet a gond!

Nekem i5-ös, 2GB VGA-s, 8GB RAM-os gépem van, és ennek ellenére Win7-en szoktak rajta szarakodni a játékok...:S

De ezt ki lehet küszöbölni egy egyszerű kis "trükkel"!:

Csinálsz egy 5 - max 10GB-os Windows XP partíciót. Minden program, játék, adat marad Win7, oda is telepítsd őket(!), XP egyre kell: játékra! (asszem drivereket ide IS föl kell tenned, mert az C:\windows mappában van, de semmi mást!!)

XP-n is mindent látni fogsz, ami fönn van Wiin7-en, és onnan is fog indítani, szal XPre nem kell semmit sem tenned.

Ez az egy ötletem van. Remélem (neked is) működni fog, mert mondom, én is így csinálom, azzal a különbséggel, hogy szebb napokon összejön 900-1000fps (pl cod 4 ben)is...:S:DD

Remélem tudtam segíteni, de majd még utánakérdezek!;)

2012. febr. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ebben lehet valami,mert mikor a kompatibilitással játszottam és megnéztem XP és Win7 kompatibilitással,és mintha XP-vel 5-10 fps-el több lett volna,tehát nem mondasz hülyeséget :D.Egyébként még valami:Win7-en elvileg van DirectX 11,de mikor CoD2-t futtattam nem igazán érzékelte,ez azért van mert CSAK 7 és 9-el mennek a régi játékok,vagy mert alapból nincs rajta csak Win7-el le lehet tölteni Microsoft honlapjáról?
2012. febr. 3. 18:28
 6/11 anonim ***** válasza:
háát ezt nem tudom... én magamban bízok, szeretem tudni mi van a gépen.:D jobb ha te is "sajátkezűleg" győződsz meg!:)
2012. febr. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Még egy utolsó kérdés:Az XP partíciót hogy tudom megcsinálni?Sajnos nem vagyok nagy pc doki,de gondolom magából a kérdésből látszik :). Ha egy kis útmutatást tudnál adni azt nagyon megköszönném!
2012. febr. 4. 09:45
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát Win7-nél ha berakod BIOS alatt a telepítőlemezt ott azt hiszem tudsz vele bűvészkedni, de ezt most nem volt időm kipróbálni...

Mivel friss a gép, ha nincs rajta (még) adat, vagy (sok) program, azt ajánlanám, hogy telepítsd újra Win7-et és akkor nagyon könnyen készíthetsz új partíciót: telepítésné mikor a partícióknál vagy törlöd az eddigit, és "Új"-ra kattintva csinálsz helyette egy olyat ami (10-15 gigával, de ezt rádhagyom, hogy mennyit akarsz az XP-nek, XP össz-vissz 2GB) kisebb, de még nem lépsz tovább (én most, ha nem lenne tiszta, Win7 telepítőről beszélek!) hanem a megmaradt kicsi, XP-nek szánt partíciónyi területet is partícionálod, utána mehetsz tovább a telepítéssel.

Pl.:

Merevlemez: 100GB - Új partíció: 90GB

-marad 10GB, de lehet kevesebb a Windows adatok miatt, ez ne zavarjon!-

Most így állsz: partícionált terület: (C:\) ~90GB

partícionálatlan terület: ~10GB

Új partícó: 10GB

Ez lesz a jó végeredmény: partícionált terület: (C:\) ~90GB

partícionált terület: (D:\) ~10GB

/és alattuk lehet egy ilyen is: rendszeradatok: 10MB, mx 1GB, ezzel ne foglalkozz!/

---------------------------------------------------------

Ez (lenne) a legegyszerűbb megoldás, melynek hátránya, hogy újratelepítés alatt végezhető el.:( De a legegyszerűbb.

Viszont:

Ha minden kötél szakad:

1. C:-rõl minden fájlt átmentesz egy másik merevlemezre.

2. Szabadon átgyurmázod a partíciókat.

3. Visszatöltesz mindent a C:-re.

4a. helyreállító konzolból helyrerakod a bootolást, vagy ha nem jön össze, akkor ...

4b. ... csinálsz egy javító telepítést, ami garantáltan rendberakja a boot dolgokat.

Végeredményként az eredeti, sértetlen állapotú Windowst kapod, hibátlanul átméretezett partíciókkal.

De az 1. jobban ajánlom!;):)

2012. febr. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönök mindent,újratettem a Win7-et,a partíciót is megoldottam,újratelepítettem amiket kell és most fix 550 fps van,ha nincs harc akkor 7-800,köszönök mindent és kívánom neked a fix 1000fpst!:DD
2012. febr. 5. 10:46
 10/11 anonim ***** válasza:
szívesen, és köszi a jókívánságot!:)
2012. febr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!